Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики провели зустріч із запорізькою письменницею

На факультеті журналістики провели зустріч із запорізькою письменницею

21.02.2018 11:39 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес зустріч

У рамках вивчення дисципліни «Літературна проблематика» за ініціативи доцента кафедри соціальних комунікацій, реклами та зв’язків із громадськістю Людмили Чернявської 20 лютого студентки 4 курсу спеціальності «Реклама та зв’язки із громадськістю» зустрілися із запорізькою письменницею Талою Владмировою.

Тала Владмирова поділилася зі студентами своїм досвідом та надала поради. Так, письменниця розповіла про процес створення літературних творів: про те, як та де шукати натхнення. Розповіла і про захопливий досвід написання роману у співавторстві: «Це було для мене щось нове. Творити у співавторстві це зовсім інакше. Ми сперечалися, але не сварилися. Проте саме така співпраця дозволила доробити мені текст, який я вже давно покинула. А от ідея для нашого другого твору із Дарою Корній виникла просто під час розмови на Львівському форумі видавців».

Значна частина зустрічі була присвячена питанням промоції книжок у наш час. Тала Владмирова відзначила, що у сучасних реаліях письменникам доводиться не лише створювати твори, але й займатися безпосередньо рекламою. Проте, на думку гості, загальна ситуація на ринку книговидання в Україні значно покращилась. Майстриня, для прикладу, назвала світових та українських авторів, рекламні ходи яких є найбільш вдалими та результативними.

Студентки також обговорили процес створення буктрейлерів – коротких відеороликів за мотивами творів. Окремо зупинилися і на проблемі авторського права.

Також письменниця відзначила, входить до суддівської колегії одного із напрямів мистецького конкурсу «Коронація слова» і вона сподівається, що у цьому році їй пощастить першою прочитати книгу, яка у майбутньому стане бестселером.

Студентки 4 курсу із захопленням поспілкувалися із письменницею. Так, Марина Закарлюка поділилася своїми враженнями: «Сьогодні ми дізналися багато нового про способи промоції книжок та специфіку письменницької діяльності. Захопливою була розповідь про роботу в співавторстві та процес генерування ідей для майбутньої книжки. Думаю, що такі зустрічі у контексті вивчення дисципліни ‘’Літературна проблематика’’ є дуже цінними та корисними».

За інформативну зустріч Талі Владмировій подякувала і Людмила Чернявська: «Наш курс передбачає отримання досвіду написання художніх творів, має бути короткий тренінг, де студенти повинні отримати навички письменницької діяльності. Важливо розуміти процес творення художнього тексту для того, щоб в майбутньому працювати над промоуцією літературних творів, популяризацією літературного продукту. Дуже важливо, щоб студенти могли почути про особливості літературної практики від письменника. Тала Владмирова не лише талановитий автор двох романів у стилі фентезі і численних оповідань, але й інтелектуал, учасник різного роду подій літературного процесу України».

Факультет журналістики