Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ провели ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з економічної кібернетики

На базі ЗНУ провели ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з економічної кібернетики

24.04.2008 14:57

Економічний факультет Запорізького національного університету вкотре підтвердив свою високу репутацію у вітчизняних освітянсько-наукових колах. Його кафедра економічної кібернетики стала базою для проведення цьогорічного ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з економічної кібернетики, яка зібрала молодих науковців з усіх регіонів нашої країни.

За титул найкращого знавця економічної кібернетики серед студентів України змагався 61 учасник із 32 вищих навчальних закладів 17 міст України. «Слід враховувати, що не на всіх економічних факультетах існує така спеціальність. Тому ми вважаємо, що олімпіада користується чималою популярністю серед молоді. Це - свідчення престижності даного напряму підготовки», - зауважила з цього приводу заступник голови організаційного комітету олімпіади, декан економічного факультету, доцент Емілія Прушківська.
Свого часу до Міністерства освіти і науки України надійшли заявки від провідних ВНЗ на право проводити цю олімпіаду на їхній базі. На рішення МОНУ вплинули не лише освітянська діяльність, а й наукові розробки викладачів кафедри економічної кібернетики ЗНУ щодо автоматизації та інформатизації банківських та інших систем, вже впроваджені у вітчизняну економіку. Зокрема, вони брали участь у державній програмі «Електронні гроші», результати їхніх напрацювань впроваджувалися у різних областях не лише України, але й Росії.
Крім того, як повідомила учасникам доцент кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко, планується, що протягом трьох найближчих років олімпіада буде проводитися на базі нашого університету. Тому викладачі ЗНУ створили спеціальну комп’ютерну програму для повного обліку учасників змагань, підрахунку кількості балів, набраних ними у теоретичному та практичному турах, а також підготовки звіту з результатів олімпіади.
Під час урочистого відкриття олімпіади до присутніх звернулися голова оргкомітету, проректор з наукової роботи нашого університету, професор Віктор Грищак та голова журі олімпіади, завідувач кафедри економічної кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор Олександр Черняк. Вони не лише наголосили на важливості напряму економічної кібернетики у сучасному світі, але й підкреслили необхідність участі студентів у різнорівневих наукових заходах.
Поки журі, до складу якого входили представники галузевих установ та викладачі провідних вітчизняних ВНЗ, опрацьовувало результати змагань, учасники олімпіади мали змогу взяти участь у роботі засідання круглого столу «Ідеї і парадигми академіка В.М.Глушкова», присвяченого 90-річчу Національної академії наук України та 60-річчу виходу першої книги Норберта Вінера «Кібернетика».
За результатами олімпіади перше місце виборов студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Рибальченко. Друге місце між собою розділили Галина Андрущенко з Класичного приватного університету і Михайло Головатюк із Львівського національного університету імені Івана Франка. На третьому – Олександр Яцишин (Донецький національний університет), Ярослав Удовиченко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) і студент Запорізького національного університету Олександр Головін. За результати командної першості (за сумою місць): на першому місці - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, на другому – Донецький національний університет, а на третьому – Запорізький національний університет. Також учасники отримали почесні грамоти у різних номінаціях: за високі результати (набрали більше, ніж 50% балів) – 9 осіб, за кращий розв’язок задачі з курсів «Економетрія» - 2 учасника, за кращу роботу з базами даних, за кращий розв’язок задачі на доведення, за активну участь у засіданні круглого столу тощо.

Таміла ТАРАСЕНКО