Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедри й факультети ЗНУ запросив до співпраці Університет Масарика Чеської Республіки

Кафедри й факультети ЗНУ запросив до співпраці  Університет Масарика Чеської Республіки
06.03.2018 11:22 Все Головні новини міжнародне партнерство чеський вектор розвитку проектна діяльність

У рамках міжнародного проекту «Прогресивне управління університетами», який реалізується завдяки кооперації Спілки ректорів закладів вищої освіти України, Американських рад з міжнародної освіти, Чеської агенції розвитку та Університету Т. Гарика Масарика (м. Брно, Чеська Республіка) з 26 лютого до 02 березня 2018 р. відбувся другий навчальний візит представників 23 вишів країни до цього університету. Від ЗНУ участь у цьому заході брала начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло. Під час навчальної програми, яку організував педагогічний факультет вишу, учасники проекту прослухали лекції провідних фахівців університету щодо процедур акредитації, управління та оцінки академічної якості; етики публікацій та академічної доброчесності; нових інформаційних технологій в освіті і науці; побудови і реалізації стратегії розвитку університету; організації проектної діяльності; особливості студентського самоврядування; фінансової автономії університету тощо. Детальніша інформація з цих питань буде представлена під час чергового засідання науково-технічної ради ЗНУ.

Родзинкою Програми стала екскурсія до Центрально-європейського наукового технологічного інституту CEITEC, побудованого п’ять років тому спільними зусиллями шістьох чеських університетів за грантової підтримки Європейського Союзу, який оснащений найсучаснішим науковим обладнанням і проводить наукові дослідження з природничих та технічних наук, а також здійснює підготовку за відповідними PhD програмами.

На базі CEITEC відбулась зустріч представників українських вишів з послом України в Чеській Республіці паном Євгеном Перебийнісом, який активно цікавився станом міжнародної співпраці з чеськими інституціями в кожному з представлених університетів, а також пообіцяв надавати усіляку підтримку посольства щодо подальшого розвитку цього співробітництва з метою наближення української освіти і науки до європейських стандартів.

Під час перебування в університеті Масаріка вдалося налагодити контакти з деканом педагогічного факультету Jiří Němec, завідувачем кафедри соціальної педагогіки Lenka Gulova на предмет подальшої співпраці з факультетом соціальної педагогіки та психології ЗНУ за напрямками «Соціальна педагогіка», «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Спеціальна педагогіка», а також із завідувачем кафедри російської мови Simona Koryčánková щодо можливого співробітництва за напрямками спільної підготовки фахівців з російської та чеської мов. Чеські колеги отримали конкретні пропозиції щодо напрямків подальшої співпраці із ЗНУ, підготовлені деканом факультету СПП Ольгою Пономаренко та завкафедри слов’янської філології філологічного факультету Іриною Павленко.

У рамках реалізації у Запорізькому національному університеті міжнародного проекту «Європейська проектна культура» заплановано проведення вебінару з європейськими колегами, до якого планується залучити заступника декана з розвитку та зовнішніх відносин педагогічного факультету Simona Koryčánková та співробітників проектного відділення університету Масаріка щодо розповсюдження досвіду організації проектної діяльності, яка займає одне з провідних місць серед напрямків роботи європейського вишу.

Крім педагогічного факультету, на якому також здійснюється і підготовка учителів-предметників із різних спеціальностей, до структури університету Масаріка входить ще вісім факультетів: юридичний, економіки та управління, природничий, спорту, соціальних наук, мистецтва, інформатики та медичний, з кафедрами та спеціальностями яких можна ознайомитись на сайті вишу за покликанням: https://www.muni.cz/en/about-us/organizational-structure.

За ініціативою представників українських закладів, що беруть участь у проекті, університетом Масаріка було розроблено Google-форму для формулювання конкретних пропозицій щодо можливого співробітництва між нашими вишами на рівні окремих кафедр і факультетів, яка знаходиться за покликанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8napqRc7MbNX5QBSZOhGt611Y2HFS_cZ4RPyPHvymqAJnow/viewform?c=0&w=1

Кінцевий термін заповнення форми – 14 березня. Мова заповнення – англійська.

Сподіваємось, що встановлені за активної підтримки ректорату Запорізького національного університету контакти з університетом Масаріка та активність факультетів ЗНУ сприятимуть налагодженню більш тісної подальшої співпраці між нашими університетами.

Фотогалерея: