Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «To fake or not to fake?», або як студенти журфаку ЗНУ школярів медіаграмотності навчали

«To fake or not to fake?», або як студенти журфаку ЗНУ школярів медіаграмотності навчали

«To fake or not to fake?», або як студенти журфаку ЗНУ школярів медіаграмотності навчали
13.03.2018 09:35 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики профорієнтаційна робота медіа грамотність фейк

«Що таке інформація? Наскільки важливою є комунікація в інформаційному суспільстві? Як знайти правдиву інформацію і не натрапити на фейк?» Цими важливими питаннями нашого сьогодення разом із учнями 10-11 класів ЗСШ № 59 поділилися доцент кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Катерина Доценко разом зі студентами 2 курсу. Ця зустріч відбулася в рамках профорієнтаційної роботи та програми впровадження медіаграмотності та медіакультури від «Південноукраїнського центру медіаграмотності», який вже кілька років плідно працює на факультеті журналістики ЗНУ.

Варто відзначити, що за підсумками 2017 р. англійський онлайн-словник Collins словосполучення fakenews («підроблені новини») називає найпопулярнішим у світі (Word of the Year), разом із "Іnsta" (Instagram), "спіннером" та "Antifa" (громадським рухом боротьби з фашизмом). Отже, 12 березня в загальноосвітній школі №59 із поглибленим вивченням англійської мови відбулася зустріч із метою поспілкуватися зі старшокласниками і почути їх думки з цього приводу.

Захід виявився дуже актуальним, адже серед учнів про методи виявлення неправдивої та сфальсифікованої інформації знають одиниці. Це відзначила, зокрема і вчитель історії та культури Наталія Негреєва, координатор зустрічі від школи і випускниця ЗНУ. Упродовж бесіди Катерина Доценко і студенти поділилися набутим на факультеті журналістики досвідом і допомогли учням виокремити ті елементи, яких бракує у фейковому матеріалі – авторство, посилання на офіційні джерела, вагомі докази, відомих експертів, солідних ЗМІ. Відзначили вони і беземоційність подання новинної інформації, на відміну від щедро приправленої емоціями та оцінними судженнями «джинси» та фальсифікацій. Принагідно згадали і про всеукраїнський проект “STOPFAKE”, одним із координаторів якого є випускниця факультету журналістики ЗНУ Олена Пронічева (зараз – Чуранова).

Практичним елементом зустрічі став невеликий експеримент, в ході якого учні поділилися на команди і спробували на основі одного факту створити правдиву новину, фейк-новину та новину, яка одночасно може бути і правдивою,і неправдивою. Школярі із задоволенням та зацікавленістю підійшли до створення цих новин і мали змогу відчути себе трошки журналістами.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1953930261303024

 

Христина Майдук, Ірина Крамаренко,

фото авторів

Схожі новини