Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК розпочалася «Молода наука-2018»

В ЕПК розпочалася «Молода наука-2018»

В ЕПК розпочалася «Молода наука-2018»
13.03.2018 10:13 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК молода наука філологічні дисципліни ФІФ НТСА

Дванадцятого березня в Економіко-правничому коледжі розпочала свою роботу Х науково-практична конференція «Молода наука - 2018». Вже традиційно відкривали її секції іноземної філології та філологічних дисциплін. Лілія Козак, викладач циклової комісії іноземних мов коледжу, яка була ведучою секції, підкреслила, що цього року це вже десята конференція. Вона розповіла, що ці роки більше 80 різних досліджень було підготовлено студентами коледжу. Вони мали різне спрямування: від соціокультурних до тем професійного спрямування. В своїй промові Лілія Валеріївна зупинилася окремо на Концепції вивчення іноземних мов, яка впроваджена у виші з 2013 року.

Дослідження студентів оцінювало компетентне журі: заступник директора з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська, яка, до речі, вивчала англійську на курсах для викладачів, які проводять в Запорізькому національному університеті, Поліна Васильєва, Антоніна Миргород - викладачі циклової комісії іноземних мов Економіко-правничого коледжу, Анна Бут - представник Наукового студентського товариства коледжу.

Першою своє дослідження представила студентка 3 курсу спеціальності соціальна робота Марина Трачук, науковий керівник Козак Л.В. Вона доповіла англійською мовою про міжнародні соціальні організації, членом яких є Україна. Окремо також зупинилася на тих організаціях, які працюють в Запоріжжі. Зокрема розповіла про Запорізьку обласну громадську організацію «Флоренс», з якою співпрацює Економіко-правничий коледж,  студенти спеціальностей соціальна робота та соціальна педагогіка мають можливість проходити на її базі ознайомчу та виробничу практики.

Анастасія Шевченко, студентка 4 курсу спеціальності видавнича справа та редагування, підготувала доповідь «Вербальна парадигма заголовків газети «The New York Times», науковий керівник к. держ. упр. Заїка О.В. Дослідження містило типологію заголовків та багато прикладів. Анастасія розповіла, що підготовка цієї доповіді дуже допомогла їй в написанні дипломної роботи, в якій вона досліджує вітчизняні газети.

Поруч з уже досвідченими доповідачами свої перші кроки зробила студентка 1 курсу спеціальності облік і оподаткування Анастасія Бойко. Вона представила студентам тему «Молодіжний сленг: способи творення та сфери використання». Її яскрава презентація та актуальна тема викликали жваве обговорення в аудиторії. Присутні студенти  взяли з неї цікаві вирази для себе, а це було головною метою дослідження – розширення знання студентів розмовної лексики.

За результатами оцінювання місця розподілилися наступним чином:

1 місце – Шевченко Анастасія з доповіддю «Вербальна парадигма заголовків газети «The New York Times», її робота також рекомендована до друку в збірці «Молода наука»;

2 місце – Марина Трачук з доповіддю «Міжнародні соціальні організації»;

3 місце – Анастасія Бойко з доповіддю Молодіжний сленг: способи творення та сфери використання», однак вона отримала відзнаку за найкращу презентацію.

Всі присутні змогли збагатити свої знання і, звичайно, попрактикуватися в спілкуванні англійською мовою. На секцію були запрошені студенти спеціальності туризм, оскільки для них знання іноземної мови є обов’язковою частиною професійної підготовки фахівця.

Представниця Наукового студентського товариства Анна Бут відзначила роботу Анастасії Шевченко та нагородила грамотою від НСТ ЕПК.

На початку роботи секції філологічних наук усіх присутніх привітали науково-педагогічні працівники коледжу: заступник директора коледжу з навчально-виховної роботи Олена Вікторівна  Артеменко,  к.і.н., викладач ЕПК Максим Носик, завідувач гуманітарним відділенням коледжу Олександра Василівна Данілкіна, голова секції «Філологічні дисципліни», к.ф.н.  Світлана Олександрівна Доброскок, які  побажали учасникам успішних виступів під час засідання конференції, плідної роботи  та подальших досягнень у галузі науки.

Відзначимо, що науковими керівниками студентів виступили викладачі коледжу Наталія Володимирівна Труш, Яна Сергіївна Висоцька, Анна Володимирівна Грушанська, Валентина Вікторівна Горлач. Вони разом із представниками Науково-студентського товариства  і виступили експертами, які оцінювали рівень наукових презентацій і робіт студентів на предмет актуальності, новизни, а також вміння студентів триматись перед аудиторією і відповідати на запитання.

Зазначимо, що в засіданні взяли участь як студенти, так і викладачі коледжу, а також долучились студенти – представники  Науково-студентського товариства. Загалом, в роботі засідання цієї секції взяли участь 9 молодих науковців, які презентували свої дослідження, присвячені таким темам: «Особливості вживання молодіжного сленгу (на матеріалі серіалу «Школа»)» (Драчова Анна), «Шерлок Холмс А.К.Дойля як неоромантичний герой» (Анастасія Степанець, Валерія Потіп),  «Магія числа 3 у «Божественній комедії’» Данте» (Яна Соловей),  «Сучасна українська література: вплив  та покликання» (Ані Єсаян),  «Іменниники зі значенням одиничності в словотвірній системі сучасної української мови» (Андрій Бойко), «Специфіка заголовків статей в інтернет-виданнях» (Катерина Дмитренко),  «Архетип крил у творчості Л.Костенко та І.Драча» (Владислава Даниленко), «Мілітаристичні візії характерологічних перетворень (на матеріалі роману «Оголений нерв» С.Талан)» (Аліна Федорець), «Когезія історичної правди та домислу/вимислу в романі Ю.Мушкетика «Гетьманський скарб» (Діана Соловей). Усього студенти коледжу підготували 9 наукових доповідей, серед яких є наукові розвідки з української мови і літератури та зарубіжної літератури.

Під час обговорення доповідей учасники заходу жваво обговорювали представлені наукові дослідження, ставили багато цікавих питань доповідачам.

Першою презентувала свою наукову роботу студентка І курсу спеціальності соціальна робота Аліна Федорець. Вона на основі зібраних матеріалів дослідила зміну характеру людини під впливом сучасної літератури. Аліна розповіла про те, що мала змогу поспілкуватися з письменницею Світланою Талан. Яка є автором роману “Оголений нерв”, на матеріалі якого студентка і досліджувала. Студентка довела на прикладі творів постмодернізму, що характер людини може змінюватися під впливом навколишнього середовища та різних факторів. “Людина нібито не літає… А крила має. А крила має!” цими словами з вірша “Крила” студентка І курсу спеціальності соціальна педагогіка Владислава Даниленко розпочала презентацію своєї наукової роботи. Темою дослідження було розкриття образу крил на матеріалі творчості знаменитих українських письменників Ліни Костенко та Івана Драча. Дівчина зазначала, що «кожен має свої крила, але хтось з ними народжується, а хтось отримує їх завдяки плідної праці. Образ крил - це життєві цінності, такі як: родина, кохання та щастя, які супроводжують людину протягом всього життя, допомагаючи розвиватися та знайти своє місце в цьому світі». Дослідила особливості вживання молодіжного сленгу (на матеріалі телесеріалу “Школа”) студентка І курсу спеціальності журналістика Анна Драчова. Студентка класифікувала молодіжні сленгові лексеми з телесеріалу, демонструючи приклади відеофрагментами, а також, з’ясувала основні причини вживання молоддю сленгових слів. Студентка І курсу спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Яна Соловей доповіла про магічні властивості числа 3 у творі “Божественна комедія” Данте (науковий керівник - Горлач В. В.). Яна зазначала, що саме цифра 3 має багато таємниць, які намагаються розкрити письменники кожного покоління. А про когезію історичної правди та домисли/вимисли в романі Ю. Мушкетика “Гетьманський скарб” розповіла студентка І курсу спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Діана Соловей. Дмитренко Катерина - студентка І курсу спеціальності журналістика, у своїй доповіді розкрила специфіку заголовків статей в інтернет-виданнях, спираючись на матеріалі газети “Українська правда”. Прикладом до класифікації були скріншоти з офіційного сайту газети. Вплив сучасної української літератури на людину дослідила студентка ІІ курсу спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Єсаян Ані. Доповідач розкрила актуальність своєї роботи, головні проблеми та покликання сучасної української літератури. Закінчили презентацію наукових робіт учасниці заходу Степанець Анастасія та Потіп Валерія - студентки І курсу спеціальності соціальна педагогіка. Дівчата доповіли про свої дослідження образу головного героя популярного серіалу “Шерлок Холмс” як неоромантичного.

Керівник цієї секції Світлана Олександрівна Доброскок відзначила, що з кожним роком збільшується кількість учасників конференції і покращується якість їх робіт. Також вона наголосила на важливості представлених досліджень та фаховий рівень обговорення розглянутих проблем. До речі, роботу учасників об’єктивно оцінювали журі за певними критеріями, а саме: актуальність, новизна, науковість, ораторське мистецтво доповідача, презентація роботи тощо.

Відзначимо, що за підсумками роботи секції були визначені 3 кращі доповіді студентів: Катерини Дмитренко (науковий керівник Яна Сергіївна Висоцька), Анни  Драчової (науковий керівник Яна Сергіївна  Висоцька),  Владислави Даниленко (науковий керівник Анна Володимирівна Грушанська).  Ці доповіді будуть рекомендовані для публікації в університетському збірнику наукових праць, а їх автори будуть нагороджені грамотами на пленарному засіданні конференції на початку квітня

Нагадаємо, що наступні засідання секцій відбудуться за таким розкладом: 13.03 – «Юридичні дисципліни»,  14.03 – «Фізична культура і спорт», 15.03. – «Природничі дисципліни», 16.03 – «Історичні дисципліни», 19.03 – «Економічні дисципліни»,  20.03 – «Інформаційні технології та програмування», «Журналістика, видавнича справа та редагування», 21.03 – «Математичні дисципліни», «Теорія та практика туристичної справи», 22.03 – «Соціальна педагогіка та психологія», «Соціальна робота»,  23.03. – «Системи забезпечення якості освіти».

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1953909551305095

 

Лілія Козак

Олена Переверзєва

 


Схожі новини