Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці економічного факультету прозвітували про результати візиту до французького вишу

Науковці економічного факультету прозвітували про результати візиту до французького вишу

Науковці економічного факультету прозвітували про результати візиту до французького вишу
13.03.2018 13:07 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет міжнародна діяльність візит

Нещодавно декан економічного факультету Алла Череп та заступник декана з міжнародної діяльності Аліна Осаул прозвітували трудовому колективу та студентству економічного факультету про перебування з робочим візитом у м. Ангулем (Франція). Зокрема, вони наголосили, що поїздка відбулася завдяки підтримці ректора ЗНУ Миколи Фролова на запрошення директора навчального комплексу Сан-Март-Шавань Веронік Деспор.

Делегація економічного факультету перебувала в м. Ангулем із метою підписання двосторонньої угоди про тривале співробітництво між Запорізьким національним університетом та французьким вишем. Директор французького навчального закладу та декан економічного факультету ЗНУ висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю, яка має розпочатися вже зараз із наукового співробітництва викладачів, а восени цього року буде представлена візитами спершу французької делегації до Запоріжжя, а в листопаді – української в м. Ангулем.

Також порядок денний включав обговорення можливостей подальшої співпраці науково-педагогічних працівників та студентів наших навчальних закладів, а саме стажування, участь у спільних наукових проектах, конференціях; в перспективі - отримання подвійних дипломів.

Упродовж візиту делегація економічного факультету взяла участь у численних зустрічах із викладачами та студентами навчального комплексу. Викладачі та студенти-бакалаври представляли презентації про особливості розвитку економіки регіону Пуату-Шаранта, а також навчання за економічними спеціальностями.

Під час зустрічей, засідань круглих столів викладачі та студенти жваво цікавилися подробицями подальшого співробітництва між нашими навчальними закладами. Особливий інтерес викликали лекції-презентації декана економічного факультету ЗНУ Алли Череп про те, яке місце посідає економіки України з позицій конкурентоспроможності в світі, в тому числі в порівнянні з економікою Франції. Також вона повідомила про те, як розвиваються українські підприємства та які перешкоди наразі мають місце. У її лекції йшлося про те, якими є перспективи поточної політики економічного реформування уряду України.

Окрему увагу було приділено навчанню в Запорізькому національному університеті, зокрема на економічному факультеті, перевагам освітнього процесу, насиченому студентському життю добре керованому завдяки студентському самоврядуванню, працевлаштуванню та можливостям опробування власних бізнес ідей в рамках бізнес-інкубатору, тощо.

Зокрема, доповідачі відзначили: «під час насичених зустрічей ми побачили, що вищий навчальний заклад, розташований на вулиці 47 rue du Minage в старовинній частині центру міста, надає студентам чисельні привілеї надсучасного навчання затребуваним економічним спеціальностям. Так, студенти-бакалаври (BTS) навчаються в історичному приміщені, оснащеному на високому технологічному рівні, а саме, вони на кожному занятті мають можливість скористатися комп'ютерами та спеціальним комп'ютерним сервером, інтерактивними дошками, відеопроекторами, копіювальною технікою тощо.

Студенти також можуть працювати в надсучасній бібліотеці, яка має зібрання підручників для усіх напрямів підготовки, методичні матеріали, особливі посібники з вивчення іноземних мов. Особливу цікавість останнім часом викликає вивчення української та російської мови, для чого були створені групи з студентів та викладачів. Бібліотека надає послуги з заміщення викладача, який знаходиться на лікарняному, стажуванні, інспекції інших навчальних закладів».

«Наша делегація відвідали відкриті заняття викладачів навчального закладу. Всі заняття мали практичну спрямованість, являли комбінування подання лекційного та практичного матеріалу у формі сумісного розв`язання поставленої задачі. Усі слухачі занять отримували роздатковий матеріали з лекцією та практичними завданнями, а також листок із задачею, яка була основною для пояснень теми. Лектор активно використовував презентаційні матеріали, одночасно залучав до роботи переважну більшість студентів групи. Було продемонстровано, що дисципліна, порядок та постійний  обернений зв’язок є головними правилами проведення занять.

До послуг студентів є великі двоповерхові приміщення, де вони можуть поснідати та пообідати. Плата за завжди смачну їжу входить до ціни навчання.

Важливість нашого візиту до м. Ангулем було підкреслено на зустрічі з мером міста паном Боннефонтом, який наголосив на необхідності укріплення академічних обмінів між нашими навчальними закладами з метою подальшого розвитку економічної могутності регіону. Пан мер жваво цікавився подробицями економічних досягнень у м. Запоріжжі, в тому числі напрямками підтримки освіти місцевою адміністрацією, бізнесом. На зустрічі були присутня не тільки українська делегація, але й керівництво Сан-Март-Шавань, студенти, викладачі», – відзначила Алла Василівна, розповідаючи про особливості візиту до французького вишу.

Також під час звіту представників керівництва економічного факультету про візит до Франції йшлося про те, що навчальний комплекс Сан-Март-Шавань підтримує привілейовані стосунки з багатьма приватними та громадськими організаціями регіону Шарант (бухгалтерськими фірмами, великими компанії та представниками середнього та малого бізнесу, установами соціального захисту, охорони здоров'я, соціальними та медико-соціальними установами, асоціаціями допомоги людині, меріями, окружними радами, тощо), адже ці структури запрошують стажистів і найчастіше наймають молодих випускників, надають їм перше робоче місце.

Зокрема, вони підкреслили, що для української делегації була надана можливість відвідати підприємства для того щоб ознайомитися з економічними, технологічними особливостями ведення бізнесу в регіоні, поділитися досвідом стажування та працевлаштування економістів. Науковці ЗНУ відвідали підприємства малого та середнього бізнесу, які вносять левову частку надходжень в регіональний бюджет. Вони мали змогу ознайомитися з технологією виготовлення високоякісних товарів та послуг, деякі з яких мають 2000-річну економічну історію. Також українські освітяни побачили історичні приміщення, побудовані у 8 ст. н.е., в яких зберігається продукція. Вони скористалися можливістю познайомитися з власниками, які більше 400 років займаються сімейним бізнесом та передають секрети бізнесу з покоління до покоління.

Завершився тижневий візит української делегації теплим вечірнім прийомом викладачів навчального комплексу, під час якого лунали як впевненість у продовженні кооперації в галузі вищої освіти, так й українські й французькі пісні.

«Ми дуже сподіваємося на подальшу співпрацю між нашими навчальними закладами. Адже відкритий академічний простір дає неабиякі позитивні перспективи в розвитку вітчизняної освіти та науки, мотивує до вивчення іноземних мов, знання яких долає всі перешкоди, створює міцне підґрунтя для профорієнтаційної роботи!» – зазначила Алла Василівна, підбиваючи підсумки візиту до французького вищого навчального закладу.

 

Економічний факультет

 

Схожі новини