Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітають представники Гете-інституту (Німеччина) для укладання угоди про кооперацію

15.03.2018 13:14 Все Головні новини ФІФ міжнародна співпраця Гете-інститут німецька мова вчителі шкіл

Шістнадцятого березня до ЗНУ завітають почесні гості: заступник директора Гете-інституту – керівник мовного відділу Сузанне Бекер та керівник проекту «Школи: партнери майбутнього», національний координатор Jugend debattiert international Вайкко Фрауенштайн. Вони зустрінуться з першим проректором вишу Олександром Бондарем, деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною, викладачами і студентами ЗНУ. Початок зустрічі – о 9.30, в музеї ЗНУ (навчальний корпус № 1).

Метою їхнього візиту стане підписання договору про співпрацю між ЗНУ та цією всесвітньовідомою культурно-освітньою установою Німеччини.

Угода передбачає впровадження на базі ЗНУ навчальної програми «Вчимося навчати німецької» для студентів факультету іноземної філології – майбутніх викладачів німецької мови. Також серед цільової аудиторії міжнародної освітньої програми – викладачі вишів та вчителі шкіл Запорізької області.

Варто відзначити, що проект «Вчимося навчати німецької» є для Гете-інституту пілотним і на сьогодні стартував лише на базі кількох вищих навчальних закладах України. Представники німецької сторони дуже відповідально ставляться до вибору партнерів, прагнучи, аби виші мали відповідне матеріально-технічне забезпечення й кадровий потенціал. ЗНУ цілком відповідає всім заявленим критеріям іноземного партнера.

Так, на сьогодні на онлайн-платформі Гете-інституту два викладача ЗНУ: доцент кафедри німецької філології і перекладу Ніна Захарова та доцент кафедри викладання другої іноземної мови Алла Мамедова – проходять навчання, аби стати сертифікованими тьюторами й допомагати студентам опановувати не лише німецьку мову на рівні, засвідченому отриманням сертифікатів міжнародного зразка, але й новітнім методикам викладання німецької мови як іноземної.

Гете-інститут прагне встановити єдині критерії викладання німецької мови як іноземної у всьому світі. Саме тому розроблені ними підручники містять відеоматеріали з уривками занять від викладачів Гете-інституту в різних країнах. Це – матеріал для аналізу й запозичення передового досвіду освітян із різних країн світу. Вивчення кожного блоку програми завершуватиметься для його учасників виконанням проекту, що має прикладне спрямування.

На думку представників ЗНУ, впровадження цієї інноваційної програми в освітній процес сприятиме покращенню рівня підготовки – як фахової, так і методичної – майбутніх вчителів німецької мови. Крім того, імплементація цієї програми призведе до популяризації фаху «німецька мова як іноземна» в Запорізькому краї та сприятиме розвитку українсько-німецьких стосунків.

Телефон для довідок: 289-12-09,289-12-85, 093-061-21-52 (відповідальна особа – Захарова Ніна Володимирівна).

ФІФ, міжнародна співпраця, Гете-інститут, німецька мова, вчителі шкіл