Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ долучилися до установчої зустрічі представників закладів із підготовки фахівців у галузі державного управління

15.03.2018 14:39 Все Головні новини Університет факультет соціології та управління наука міжнародна співпраця проектна діяльність

У рамках реалізації міжнародної програми «U-LEAD з Європою» у Києві триває установча зустріч представників мережі закладів із підготовки фахівців у галузі державного управління. Запорізький національний університет на заході представляють проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук і доцент кафедри соціології факультету соціології та управління Ігор Кудінов.

«U-LEAD з Європою» – це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку. Ця програма, розрахована на реалізацію у 2016-2020 рр. Вона сприяє створенню багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби населення нашої держави. Партнер її реалізації – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Програма успішно втілюється у життя за підтримки Європейського Союзу та його країн-членів: Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.

Під час зустрічі представники закладів, які готують сучасних висококваліфікованих фахівців у галузі державного управління, необхідних для успішно реалізації цієї програми, йшлося про актуальні питання сьогодення, пов’язані з підвищенням якості освіти майбутніх спеціалістів.

Так, на початку зустрічі заступник директора програми «U-LEAD з Європою» Александра Фелінгер, а також Олександр Голубов (радник із розвитку спроможності програми) та Юлія Сорока (молодший радник із розвитку спроможності програми) презентували присутнім на заході огляд концепції інституційного партнерства. Також під час заходу йшлося про очікувані результати та продукти співпраці між українськими та іноземним партнерами – учасниками програми.

Ключовим питанням порядку денного став огляд заходів, запланованих для реалізації в рамках виконання проекту, виклики та шляхи їх подолання. Особливу увагу учасники обговорення приділили такому питанню, як можливості для партнерської синергії.

Серед доповідачів, які виступили з розповіддями про можливості та перспективи вищих навчальних закладів, як України, так і країн-партнерів, та центрів перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, був і проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук.

Зокрема, у своєму виступі Геннадій Миколайович наголосив на тому, що факультет соціології та управління ЗНУ прагне надати студентам найактуальніші знання, зокрема в галузі державного управління. Крім того, виш є базою для підвищення кваліфікації співробітників органів місцевого самоврядування, серед яких чимало випускників магістратури цього факультету. Також проректор наголосив, що університет не залишається осторонь від інформаційно-просвітницької роботи із представниками місцевих громад. Зокрема, йдеться про круглі столи з обговорення важливих питань, тренінги тощо.

Варто відзначити, що важливим аспектом проведення зустрічі стало налагодження міжнародної співпраці. Зокрема, планується проведення двосторонніх зустрічей між вітчизняними вишами й установами та іноземними вищими навчальними закладами. Так, науковці ЗНУ завтра зустрінуться з представниками Європейського університету Віадріна (Франкфурт-на-Одері, ФРН), аби обмінятися досвідом у рамках зазначеної теми та домовитися про майбутню співпрацю.

Проректор Геннадій Васильчук, коментуючи участь у зустрічі представників ЗНУ, наголосив, що такі заходи не лише сприяють налагодженню співпраці між вищими навчальними закладами й пошуку однодумців. Завдяки такій співпраці, представники ВНЗ дізнаються про сучасні тенденції розвитку України, визначаються із пріоритетами у підготовці фахівців. Крім того, це чудова нагода продемонструвати досягнення та здобутки вишу й визначитися з подальшими напрямками розвитку.