Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці ЗНУ сприяють реалізації міжнародної програми «U-LEAD з Європою»

Фахівці ЗНУ сприяють реалізації міжнародної програми «U-LEAD з Європою»

Фахівці ЗНУ сприяють реалізації міжнародної програми «U-LEAD з Європою»
16.03.2018 15:21 Все Головні новини Університет факультет соціології та управління міжнародна співпраця проектна діяльність

Шістнадцятого березня учасники установчої зустрічі представників мережі закладів із підготовки фахівців у галузі державного управління, яка відбувається в рамках міжнародної програми «U-LEAD з Європою», продовжили свою діяльність на базі Хмельницького університету управління та права. Нагадаємо, що Запорізький національний університет на цьому важливому заході європейського рівня представляють проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук і доцент кафедри соціології факультету соціології та управління Ігор Кудінов.

Перший день зустрічі, п’ятнадцятого березня, був присвячений знайомству його учасників – представників провідних вищих навчальних закладів і центрів перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, які готують висококваліфікованих фахівців для державного управління.
Зокрема, цей день зустрічі присвятили пошуку партнерів й однодумців. Крім того, учасники заходу дізналися про особливості реалізації міжнародної програми «U-LEAD з Європою», спрямованої на створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби населення нашої держави Своєю чергою, за задумом організаторів і партнерів реалізації програми, зокрема представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, це має сприяти розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку місцевих громад.
Одним із пунктів порядку денного цієї зустрічі стало знайомство з представниками іноземних вишів-учасників програми.
16 березня, під час візиту до Хмельницького університету управління та права, учасники заходу мали змогу ознайомитися з навчальними умовами та діяльністю цього вишу й Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Зокрема, їх цікавили навчальні плани підготовки фахівців для державного управління на всіх рівнях.
Присутніх на зустрічі привітали заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Валерій Олійник, директор Хмельницького ЦППК Микола Баюк і ректор Хмельницького університету управління та права Олег Омельчук. Вони наголосили, що ця зустріч – важливий етап реалізації програми «U-LEAD з Європою», яка прияє розвитку децентралізації та успішного управління на рівні місцевих громад.
Крім того, перед присутніми виступили заступник директора програми «U-LEAD з Європою» Александра Фелінгер, директор Берлінської академії публічного управління Вольфганг Широкі, представниця Європейського університету Віадріна (Франкфурт-на-Майні) Сюзанне Шварц та бухгалтер Малопольської школи публічного адміністрування Магдалена Нелепа-Рибарська.
У їх виступах, зокрема йшлося про іноземний досвід із підготовки фахівців у галузі державного управління. Також вони окреслили перспективи подальшої реалізації програми «U-LEAD з Європою» в Україні у світлі реформ, спрямованих на децентралізацію влади в нашій державі.
Також під час візиту до ХУУП відбулася низка двосторонніх зустрічей між представниками українських вишів й установ та іноземних навчальних закладів. Так, проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук зустрівся з представницею Європейського університету Віадріна (Франкфурт-на-Майні) Сюзанне Шварц. Вони обговорили можливі шляхи співпраці між вищими навчальними закладами зокрема. Зокрема, йшлося про напрямки співробітництва у науковій галузі. Про вдосконалення освітнього процесу, підвищення академічної мобільності тощо. Крім того, пані Сюзанне Шварц зацікавила розповідь Геннадія Васильчука щодо специфіки викладання на факультеті соціології та управління ЗНУ, а також про засідання круглих столів, тренінги й конференції, організовані науковцями вишу й спрямовані на розвиток місцевого самоуправління в Запорізькій області.
Коментуючи участь представників Запорізького національного університету в установчій зустрічі, Геннадій Миколайович наголосив на тому, що виш ніколи не залишається осторонь від вирішення важливих питань сучасності. Зокрема, ЗНУ активно бере участь у різнорівневих програмах соціального спрямування, які сприяють реформуванню системи управління в Україні.
Проректор зазначив, що, на його думку, такі зустрічі дозволяють знайти партнерів й однодумців для подальшого розвитку вишу, а також презентувати свої досягнення на міжнародному рівні.

Схожі новини