Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вибір дисциплін студенти мають право здійснити до 31 березня

Вибір дисциплін студенти мають право здійснити до 31 березня

30.03.2018 15:48 Все Головні новини Навчальний відділ освітній процес вибір дисциплін

Нагадаємо, що 31 березня 2018 року завершується сесія із самостійного вибору дисциплін для студентів ЗНУ. Після чого доступ до електронної бази у системі Moodle ЗНУ буде закритим.

Вільний вибір дисциплін здійснюється у межах 25% дисциплін циклу гуманітарної (загальної) підготовки, професійно-орієнтованих та дисциплін спеціалізації. Обидві сесії тривають з 15 січня по 31 березня. Одразу після їхнього завершення відбудеться комплектація груп для вивчення дисциплін.

У встановлений період, відповідно до своїх спеціальностей та навчальних планів, студенти денної та заочної форм навчання мають самостійно обрати зі списку запропонованих їм для вивчення дисциплін у системі Moodle ЗНУ. Вхід до неї здійснюється через персональні сторінки та завдяки кодам доступу, які студенти отримують у деканаті свого факультету. Якщо виникають питання стосовно цієї процедури, необхідно звернутися до кураторів груп, співробітників деканатів або фахівців навчального відділу (завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталя Кириченко), які ще раз нададуть роз’яснення стосовно роботи із модулем «Вибір дисциплін».

У цьому навчальному році вільний вибір дисциплін здійснюють студенти-бакалаври (1-3 курси денної форми навчання) та студенти освітнього рівня «магістр». Представники молодших курсів обирають гуманітарні дисципліни, які вивчатимуть наступні два семестри, а от із дисциплінами спеціалізації мають визначитися одразу на весь термін навчання. Студенти 3 курсу також вперше здійснять вибір у розділі дисциплін гуманітарного циклу – на 7-8 навчальні семестри.

Викладачі різних кафедр розробили та запропонували перелік навчальних дисциплін, які забезпечують можливість студентам здійснити самостійний вибір у рамках обох навчальних циклів. Ознайомитися зі списком вибіркових дисциплін, визначених за семестрами, та їхнім описом можна на веб-сторінці ЗНУ в розділі «Навчання». Студенти через електронну систему Moodle ЗНУ після отримання запрошення із нагадуванням про необхідність здійснити процедуру вибору дисциплін (на персональних електронних сторінках та за електронними адресами) мають самостійно здійснити процедуру у встановлений період.

Після завершення терміну, який відведено для вибору окремих циклів, доступ до «Вибору дисциплін» буде закрито. Після чого за результатами проведеної кампанії будуть сформовані рейтинги і студентів, відповідно, включать до складу міжфакультетських груп, які вивчатимуть відповідні дисципліни за вибором. До складу кожної групи має увійти не менше ніж 25 студентів. Студенти, які не здійснили самостійний вибір, або ті, для яких не вдалося укомплектувати групу, отримають пріоритет автоматично обраний програмою і будуть включені до групи з вивчення певного курсу або дисципліни спеціалізації, які були сформовані за вибором інших студентів.

Ознайомитися із детальною інформацією щодо вибору дисциплін можна на сторінці навчального відділу ЗНУ у розділі «Вибір дисциплін студентами»: http://sites.znu.edu.ua/navchalnyj_viddil/vibir-distsiplin-studentami.html

Нагадаємо: для забезпечення організації вибору дисциплін студентам першого курсу освітнього рівня «бакалавр» необхідно:

- отримати в деканатах паролі доступу для підключення до електронної системи Moodle ЗНУ;

- спільно з кураторами ознайомитися з процедурою вибору дисциплін згідно з «Порядком організації вивчення навчальних дисциплін за вибором (спеціалізації) у Запорізькому національному університеті»;

- після отримання електронного повідомлення-запрошення на персональній сторінці студенти мають здійснити самостійно вибір дисциплін із числа запропонованих.