Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про гендерне маркування і академічну доброчесність йшлося на секції «Журналістика, видавнича справа та редагування»

21.03.2018 14:04 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК Молода наука журналістика видавнича справа та редагування

В Економіко-правничому коледжі відбулося засідання секції «Журналістика, видавнича справа та редагування» в рамках Х конференції студентів і молодих вчених «Молода наука-2018». Участь у заході взяли: заступник директора ЕПК Олена Артеменко, викладачі циклової комісії «Видавнича справа та редагування» Галина Микитів, Інна Горбенко, Олександр Микитів та інші.

Результати своїх досліджень презентували: Анастасія Шевченко (4 курс, «Класифікаційні ознаки заголовків у газеті "Ратуша"». – Науковий керівник – викладач вищої категорії, викладач-методист Микитів Г.В.), Софія Кравчук (2 курс,  «Типологічні параметри гендерно маркованих молодіжних видань». – Науковий керівник – викладач вищої категорії, викладач-методист Микитів Г.В.), Діана Ковальова (2 курс, «Тенденції і перспективи розвитку світової та вітчизняної поліграфії». – Науковий керівник – викладач вищої категорії, викладач-методист Микитів Г.В.), Юлія Канзеба (3 курс, «Ілюстрації як вияв бренду видавництва». – Науковий керівник – к. філол. н., доцент, викладач вищої категорії, викладач-методист Горбенко І.Ф.), Анастасія Остапенко (3 курс, «Особливості роботи редактора регіонального телебачення». – Науковий керівник – к. філол. н., доцент, викладач вищої категорії, викладач-методист Горбенко І.Ф.).

Також серед доповідачів були: Работягова А., Лядова В. (2 курс, «Засоби висвітлення теми академічної доброчесності». – Науковий керівник – викладач вищої категорії, викладач-методист Микитів Г.В.), Резніченко А. (2 курс, «Становлення композиційної моделі журналу "Вокруг света"». – Науковий керівник – к. філол. н., доцент, викладач вищої категорії, викладач-методист Романюк Н.В.), Нагорний Д. (2 курс, «Зміни у змістовій концепції української журнальної періодики в умовах євроінтеграції». – Науковий керівник – к. філол. н., доцент, викладач вищої категорії, викладач-методист Романюк Н.В.).

Варто відзначити кілька аспектів виступів. Скажімо, Юлія Канзеба проаналізувала продукцію видавництва  «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». У своїй доповіді Юлія звернулася до таких питань, як створення видавництва і засоби, завдяки яким його книжки стали знаковими. Анастасія Остапенко розглянула вербальну інформацію, а також – аудіальну, графічно-статичну й графічну. Матеріал її виступу був доповнений відеороликами. Неабияке зацікавлення у присутніх викликав виступ Софії Кравчук із темою доповіді «Типологічні ознаки гендерно-маркованих журнальних видань». Софія визначила різницю між чоловічими та жіночими виданнями за такими категоріями: обкладинка, кольори, рубрики, реклама та стать редакторів та авторів матеріалів. На завершення виступу студентка зробила висновок, що жіночі та чоловічі журнали дуже відрізняються за тематичним контентом і художнім оформленням. Аби зрозуміти, на яку аудиторію розрахований журнал, треба звернути увагу, у першу чергу, на зовнішній вигляд та палітру кольорів, а потім заглибитися у зміст матеріалів та їхню тематику. Після цього повідомлення слухачі активно ставили доповідачу запитання та коментували почутий матеріал. Присутні на засідання викладачі і студенти змогли кожному надати слушні поради щодо подальшого наукового поступу.

Що ж до підсумків роботи юних вчених, то кращою визнали роботу Анастасії Шевченко та презентацію Юлії Канзеби.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1953909551305095

Дарія Арешина