Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ФІФ обговорили із запорізькими письменниками майбутнє літератури

Студенти ФІФ обговорили із запорізькими письменниками майбутнє літератури

22.03.2018 09:50 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології позааудиторне заняття зустріч

Двадцять першого березня на факультеті іноземної філології ЗНУ відбувся творчий захід за участю запорізьких письменників «Література майбутнього». Його ініціаторами стали студенти факультету різних курсів за дієвої підтримки доцента кафедри німецької філології і перекладу Валентини Ботнер. На запрошення Валентини Савелівни на зустріч зі студентами завітали голова Літературного об’єднання Запорізького відділення Національної спілки письменників України Ганна Лупинос, письменники Олена Красносельська, Олесь Барліг і Тала Владмирова.

На початку заходу декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна привітала присутніх і висловила сподівання на те, що зустріч із письменниками запорізького краю й обговорення сучасного літпроцесу будуть цікавими й інформативними. Вона також подякувала студентам і доценту Валентині Ботнер за виявлену ініціативу й організацію заходу. Сама Галина Федорівна й викладачі факультету також приєдналися до учасників зустрічі та діалогу з гостями факультету.

Ведучі заходу – четвертокурсниці Єлизавета Яроцька й Милослава Федько – запропонували для початку обговорення тему: якою вбачають присутні на заході літературу через сто років? Чи залишаться на той паперові книги, чи увесь світ перейде виключно на використання електронних видань? Які літературні форми й жанри будуть тоді популярні? Чи стане література більш концентрована й складніша для сприйняття? Яким темам надаватимуть тоді перевагу письменники?

Водночас під час зустрічі йшлося також про особливості сучасного літературного процесу, тенденції в літературі, творчі завивання, які ставлять перед собою письменники, співвідношення літературної та емоційної цінності творів та вподобання читацької аудиторії.

Гарним і зворушливим доповненням до щирої розмови стали авторські вірші Єлизавети Яроцької.

Наприкінці заходу гості факультету запросили  присутніх завітати 23 березня в книгарню «є», де о 16.00 розпочнеться «Факультатив прози» – творча зустріч, під час якої йтиметься про «рецепти» створення прозових текстів, цікаві епізоди, пов’язані із написанням творів тощо.

Крім того, тим студентам, які самі пишуть прозу чи поезію, запропонували завітати на засідання Літературного об’єднання Запорізького відділення Національної спілки письменників України. Ганна Лупинос зазначила, що такі творчі зустрічі митців відбуваються кожної другої та четвертої суботи в приміщенні Запорізької обласної наукової бібліотеки.

Під час заходу також пролунала пропозиція на адресу майбутніх перекладачів спробувати свої сили в перекладі іноземними мовами сучасних українських авторів, зокрема письменників запорізького краю.

Своєю чергою, присутні на зустрічі подякували її організаторам і гостям факультету за цікаву творчу зустріч.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1963902376972479