Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітав головний редактор журналу «Право України» Олександр Святоцький

До ЗНУ завітав головний редактор журналу «Право України» Олександр Святоцький

До ЗНУ завітав головний редактор журналу «Право України» Олександр Святоцький
27.03.2018 14:49 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова бібліотека візит лекція

Двадцять шостого березня до Запорізького національного університету завітав доктор юридичних наук, дійсний член (академік) Національної академії правових наук України, головний редактор журналу «Право України», почесний професор ЗНУ Олександр Святоцький. Під час перебування у виші він зустрівся з ректором Миколою Фроловим, деканом юридичного факультету Тетяною Коломоєць, а також із його викладачами і студентами. Крім того, Олександр Дмитрович виступив перед майбутніми правниками із лекцією, обговорив із ними актуальні питання правничої галузі й ознайомився з матеріально-технічною й бібліотечною базою університету.

На початку зустрічі з ректором Миколою Фроловим Олександр Святоцький презентував два унікальні фотовидання – літописи, випущені у серії «Скарбниця української державності» до 100-річчя від заснування першого уряду в Україні та до 75-річчя від створення Української повстанської армії.

Олександр Дмитрович зазначив, що це – його перший візит до ЗНУ, але вже давно в його планах було побувати в нашому виші. Зокрема, це зумовлено тим, що представники юридичного факультету плідно співпрацюють із журналом «Право України» та з видавництвом правої літератури «Ін-Юре».

Так, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць уже три роки обіймає посаду заступника головного редактора журналу «Право України» – найповажнішого фахового видання у царині права в нашій державі, якому нещодавно виповнилося 95 років. Серед публікацій цього видання є чимало статей за авторством представників юридичного факультету ЗНУ, зокрема професорів Тетяни Коломоєць і Валерія Колпакова. На сьогодні журнал отримав статус недержавного видання, готується до проходження акредитації на базі відомих веб-сервісів «Web of Science» і «Scopus», тож перед нашим вишем відкриваються нові можливості співпраці з ним. 

Під час спілкування з Миколою Олександровичем Олександр Святоцький розповів про проект «Скарбниця пам’яток українського права», ініційований першим прем’єр-міністром Степаном Кубівим. Заплановано видати десять томів, до яких увійдуть знакові правові документи української держави від «Руської правди» Ярослава Мудрого до Акту проголошення Незалежності України.

Під час розмови про можливі шляхи співпраці з нашим вишем Олександр Дмитрович запропонував представникам ЗНУ приєднатися до цього проекту. Він висловив пропозицію, щоб том, присвячений документам епохи козацької держави, вийшов під егідою вишу. Планується, що до нього увійдуть такі важливі для українського державотворення документи, як конституція Пилипа Орлика, універсали козацьких гетьманів, угоди й унії доби козацтва тощо, у супроводі коментарів фахівців.

Крім того, Олександр Святоцький попросив допомогу з налагодження контакту з керівництвом міста й області для збирання матеріалу про запорізький край для щойно створеного глянцевого журналу «Українська мить».

Микола Олександрович запевнив, що всі пропозиції Олександра Дмитровича будуть розглянуті та знайдуть підтримку керівництва вишу.

Своєю чергою, під час розмови з деканом юридичного факультету Тетяною Коломоєць почесний гість зазначив, що зараз журнал «Право України» започатковує нову практику: публікацію статей талановитих студентів – майбутніх правників. Так, нагородою для одного з переможців Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з адміністративного права і процесу, фінансового права, інформаційного права, який 27 березня проходить на базі юридичного факультету ЗНУ, стане публікація в цьому виданні.

Також під час зустрічі йшлося про подальші перспективи співпраці науковців ЗНУ та видавництва «Ін-Юре», яке очолює Олександр Святоцький. Так, учені юридичного факультету активно долучилися до створення таких видань, як «Адміністративне право: словник термінів», двотомного видання «Освіта у персоналіях», «Вступу до адміністративного права» у трьох томах. Олександр Дмитрович, зокрема зазначив, що високо цінує школу адміністративного права, яка діє на базі юридичного факультету під керівництвом професорів Тетяни Коломоєць і Валерія Колпакова.

Під час свого візиту гість завітав до наукової бібліотеки ЗНУ, де ознайомився з юридичною літературою, яка входить до книжкового фонду. Велике враження на нього справив як різноманітний книжковий фонд, так і виставка, підготовлена колективом бібліотеки до її 120-річчя, що містить унікальні видання.

Він також зазначив, що від імені видавництва «Ін-Юре» передає до бібліотеки Запорізького національного університету дарунок: близько тисячі найменувань юридичної літератури. Тож незабаром майбутні правники вишу й усі, хто цікавиться правовими питаннями, отримають змогу користуватися найновішими навчальними посібниками й довідковою літературою. Заступник директора наукової бібліотеки Оксана Агоян і декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць щиро подякували Олександру Святоцькому за його дар.

Олександр Святоцький зустрівся зі студентами юридичного факультету, поспілкувався з ними на актуальні правничі теми та прочитав їм лекцію, присвячену праворозумінню, яке охарактеризував як основоположне питання в теорії права й держави. Він наголосив, що на сьогодні в нашій державі часто звертаються до застарілого позитивістського розуміння права, яке є наслідком радянської правової школи. Тоді як євроінтеграція та, загалом, відстоювання верховенства права вимагає розуміння природної суті права. Також під час розмови гостя зі студентами йшлося про судову реформу, сучасний стан правової освіти в Україні тощо.

Олександр Дмитрович зазначив, що давно прагнув завітати до ЗНУ, аби оцінити рівень підготовки юристів у виші, матеріально-технічну базу, бібліотечний фонд тощо. І, за його словами, зустрічі із представниками адміністрації університету, науковцями та студентами юридичного факультету справили на нього найприємніші враження. Він високо оцінив як рівень знань й активну життєву позицію майбутніх правників, так і загальну академічну атмосферу, що панує у виші. Олександр Святоцький висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із Запорізьким національним університетом.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини