Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Вченої ради ЗНУ йшлося про перспективи проектної діяльності і подальший розвиток ФСУ

Під час Вченої ради ЗНУ йшлося про перспективи проектної діяльності і подальший розвиток ФСУ

Під час Вченої ради ЗНУ йшлося про перспективи проектної діяльності і подальший розвиток ФСУ
28.03.2018 15:01 Все Головні новини Університет Вчена рада факультет соціології та управління проектна діяльність наука

Двадцять сьомого березня в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Вченої ради. До порядку денного цього разу включили звіт про роботу відділу проектної діяльності й навчально-наукову та кадрову роботу на факультеті соціології та управління. Крім того, учасники наради розглянули низку питань, пов’язаних із науковим, методичним й інформаційним забезпеченням освітнього процесу у виші.

Традиційно під час засідання ректор ЗНУ Микола Фролов вручив почесні відзнаки й нагороди викладачам і студентам вишу. Так, керівник авторського колективу, до якого увійшли науковці біологічного факультету, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський отримав з рук ректора патент на «Спосіб біологічного очищення поверхневих вод». Свідоцтво про реєстрацію авторського права колективу авторів вручили доценту кафедри туризму Ларисі Безкоровайній. В урочистій обстановці Дипломом І ступеня ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Підприємництво», який днями походив на базі Житомирського державного технологічного університету, відзначили студента факультету менеджменту Тимура Бірюкова.

Перед учасниками Вченої ради виступила начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко. У її доповіді йшлося «Про роботу відділу проектної діяльності: надбання, недоліки, перспективи». Так, Наталія Миколаївна про такі напрямки реалізації Концепції проектної діяльності в ЗНУ, як фандрайзинг, інформаційно-аналітичний і навчально-організаційний.

Зокрема, вона зазначила, що за час існування цього підрозділу представники ЗНУ подали 55 проектів до 27 міжнародних і вітчизняних фондів і програм різного рівня. Із них – найбільше, 6 проектів – на програму «Еразмус+», а по 4 проекти – до Посольства США, до Національного географічного товариства і до Фінського фонду місцевого співробітництва (Local Cooperation Fund, Embassy of Finland). За результатами першого року проектної діяльності 7 проектів отримали фінансування. Серед тих, хто отримав кошти на реалізацію проектів, історичний факультет (2 програми), факультет іноземної філології, факультет журналістики, біологічний факультет, юридичний факультет, наукова бібліотека тощо. А в 2017-2018 н. р. уже подано 45 грантових проектів до 20 міжнародних фондів і програм.

Під час обговорення й ухвалення проекту рішення між присутніми на заході відбулася дискусія, пов’язана із визначенням стратегічних напрямків розвитку проектної діяльності у виші. Зокрема, йшлося про форми участі студентів у написанні грантів і втілення їх у життя та про методи ознайомлення викладачів і співробітників вишу з умовами оформлення грантових заявок й аплікаційних листів. Після внесених доповнень присутні одностайно ухвалили проект рішення.

Декан ФСУ, професор Максим Лепський прозвітував «Навчально-наукова та кадрова робота на факультеті соціології та управління». Його співдоповідачем виступив декан фізичного факультету, доцент Віталій Горбенко.

У доповіді Максима Анатолійовича йшлося про те, що на факультеті соціології та управління – одному з наймолодших у виші – на сьогодні ведеться підготовка фахівців зі спеціальностей: «соціальна робота», «політологія», «соціологія», «філософія», «публічне управління» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «магістр». На факультеті працює на постійній основі 14 докторів наук (філософських, політичних, соціологічних) і 28 кандидатів наук (філософських, політичних, соціологічних, психологічних, з державного управління).

Що ж до студентів, то на факультеті соціології та управління у 2017-18 н.р. контингент студентів складається з 537 студентів: 334 студента денної форми та 203 студента заочної форми навчання. На держбюджетній основі навчається 128 студента та 172 – на контрактній.

Також Максим Лепський зазначив, що у 2017-18 н.р. заплановано видання 52 навчально-методичних розробок. Навчальні та виробничі практики на факультеті забезпечують 32 бази (організації та установи). Усі спеціальності забезпечені відповідними освітніми програмами.

Крім того, доповідач представив на загальний розгляд плани щодо посилення профорієнтаційної роботи серед майбутніх абітурієнтів. Він окреслив перспективи подальшого розвитку наукової і міжнародної діяльності, посилення академічного обміну тощо. Результати перевірки показників навчально-наукової і кадрової роботи на ФСУ надав голова ревізійної комісії Віталій Горбенко.

Перед затвердженням проекту рішення ректор Микола Фролов порадив представникам факультету у майбутньому зосередитися на реалізації кадрового потенціалу й на посиленні профорієнтаційної роботи.

Крім того, під час засідання на вакантну посаду завідувача кафедри управління персоналом і маркетингу» переважною більшістю голосів (44 – «за», 2 – «проти») обрали професора Миколу Іванова.

При розгляді питання «Різне» учасники Вченої ради затвердили список рекомендованої до друку навчально-методичної літератури та перелік монографій, колективних монографій, збірника наукових праць. Також йшлося про затвердження складу редакційної ради та редакційної колегії Наукового періодичного видання «Питання біоіндикації та екології»й про рекомендацію до поширення через мережу Internet електронного наукового періодичного видання факультету менеджменту, присвяченого менеджменту підприємств і трендам розвитку.

Також учасники засідання затвердили змін до Правил прийому до ЗНУ у 2018 році і до Торгового коледжу вишу. Вони одностайно проголосували за затвердження освітніх програм освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» для ТК ЗНУ.

Наостанок заходу йшлося про представлення працівників факультету до нагородження у зв’язку з підготовкою до 50-річчя факультету фізичного виховання ЗНУ, список яких надав декан факультету Микола Маліков.


Таміла Тарасенко

 

 

Схожі новини