Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у роботі Китайського глобального експертного саміту

Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у роботі Китайського глобального експертного саміту

Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у роботі Китайського глобального експертного саміту
30.03.2018 15:57 Все Головні новини Університет міжнародна діяльність Школа Конфуція Міжнародний саміт

Серед пріоритетів міжнародної діяльності Запорізького національного університету – посилення співпраці з вишами і науковими установами Китайської Народної Республіки. Черговим важливим кроком у цьому напрямку стала участь проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука в І Китайському глобальному експертному саміті (м. Нінбо, Китай).

Цей важливий міжнародний захід, що тривав у м. Нінбо 19-22 березня, об’єднав науковців і представників сучасної глобального інженерингу із Японії, Австралії, Німеччини, Італії, Хорватії, України, Білорусі, Грузії тощо.

Варто відзначити, що на саміті Україну представляли науковці з провідних освітніх закладів: Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, Інституту електрозварювання ім. Є. Патона НАН України, Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. Заболотного НАН України, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії Національної Академії наук України тощо.

Основну мету заходу його організатори вбачали в об’єднанні зусиль науковців та виробничників задля вирішення глобальних проблем сучасної цивілізації шляхом обміну думками і поглядами на перспективи розвитку людства. Представники китайської сторони наголошували, що в результаті саміту сподіваються на налагодження взаємовигідного обміну думками, досвідом, інтелектуальною власністю на рівні фахівців-інженерів. До речі, вони зацікавлені в тому, аби запрошувати на роботу інженерів з інших країн.

Під час міжнародного зібрання йшлося про те, що в Китайській Народній Республіці зараз взяли на озброєння гасло: «Onу train – one way», впроваджуючи політику, що координує зусилля усіх інституцій держави задля розвитку економіки й промисловості в країні.

У день відкриття глобального експертного саміту – 20 березня – під час панельної дискусії між його учасниками Геннадій Васильчук наголосив на можливості співпраці між запорізьким і китайськими вченими й освітянами в мікробіологічній і математичній галузях на базі біологічного й математичного факультетів.

Крім того, під час заходу учасники мали змогу краще познайомитися між собою, обговорити перспективи взаємовигідної співпраці між вишами і науковими установами з різних країн тощо. Так, за словами Геннадія Миколайовича, зацікавленість у реалізації спільних проектів із представниками ЗНУ виявили учасники зібрання – проректор з наукової роботи Гомельського державного університету ім. Франциска Скорини (Білорусь), професор Олег Демиденко, професор Інституту механіки машин ім. Рафаеля Двалі (Тбілісі, Грузія) Тамаз Натріашвілі та інші.

Під час прийому секретарем партійної організації м. Нінбо проректор ЗНУ Геннадій Васильчук акцентував увагу гостей на тому, університет може запропонувати вишам КНР не лише співпрацю в галузі природничих наук, адже тут гарно розвинуті гуманітарні науки. До речі, присутніх зацікавило повідомлення, що в різні роки студенти і випускники факультету фізичного виховання ЗНУ 14 разів ставали олімпійськими чемпіонами. Вони висловили сподівання, що запорізькі фахівці з питань фізичної культури та спорту у майбутньому будуть плідно співпрацювати з китайською стороною.

Особливу увагу представників китайської сторони привернуло те, що на сьогодні ЗНУ – єдиний виш у Запорізькій області, який співпрацює із Китаєм у гуманітарній галузі. Йдеться, зокрема про Школу Конфуція, що діє на базі вишу і серед слухачів якої не лише викладачі та студенти університету, але й мешканці Запоріжжя, зацікавлені у вивченні китайської мови та культури.

Третій день симпозіуму був присвячений екскурсії підприємствами регіону та візитом до порту м. Нінбо – четвертого у світі за обсягом вантажів. Ця екскурсія справила незабутнє враження на всіх її учасників.

Розповідаючи про участь у І Китайському глобальному експертному саміті, проректор Геннадій Васильчук наголосив: «Співпраця ЗНУ з Китаєм має великі перспективи і вимагає не лише досконалих теоретичних розробок, але й практичного підходу до вирішення питань співробітництва. Представники китайської сторони зацікавлені у конкретних кроках із започаткування спільних проектів з нашими фахівцями у галузі точних наук. Тож попереду – багато роботи, яка обов’язково увінчається успіхом».

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1974837585878958

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини