Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Надія Хорошун: «Школа – це все моє життя!»

Надія Хорошун: «Школа – це все моє життя!»

Надія Хорошун: «Школа – це все моє життя!»
30.03.2018 14:15 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики інформаційно-просвітницький проект майстри педагогічної справи прес-служба відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Обласна академічна газета «Запорізький університет»

Надія Хорошун – учитель-методист і завуч Малокатеринівської гімназії «Мрія», яка з дитинства мріяла викладати фізику та математику. Надія Вікторівна не уявляє свого життя без школи та учнів, математичних прикладів та фізичних формул і вже має стаж вчителя рівно 33 роки. Сьогодні вона стала учасницею проекту вишу «Майстри педагогічної справи».

-Надіє Вікторівно, коли Ви вирішили, що хочете стати вчителем?

-Я ще зі школи хотіла викладати і саме математику та фізику. Мені завжди легко давались усі математичні задачі, формули, теореми. Також на моє рішення вплинула подруга моєї сестри, яка на той час уже навчалась на фізико-математичному факультеті.

-Тож відразу після школи Ви вступили до інституту?

-Так, я обрала Запорізький педагогічний інститут (зараз Запорізький національний університет) і вступила на фізико-математичний факультет. Упродовж навчання в інституті я часто брала участь у різних заходах, захищала честь факультету на них, ходила на танцювальні гуртки. І вже у 1984-му році отримала диплом.

-Після завершення навчання в інституті, Ви відразу знали, де будете працювати?

-Після навчання нас розподіляли на роботу різними областями України, і мене відправили в Запорізький район у смт. Малокатеринівку викладати математику у школі. Мені відразу тут дуже сподобалось і я залишилась до сьогодні. 16 років  викладала лише математику і вже пізніше почала викладати два предмети: фізику і математику. А у 2009-му році, коли наша школа набула статусу гімназії, я обійняла посаду завуча з науково-методичної роботи  і вже викладала лише фізику, але зараз викладаю ще й астрономію. 

  -Що входить у Ваші обов’язки як завуча?

-Загалом, я працюю з учителями. Проводжу для них різні тренінги, семінари з методичної грамотності, педагогічної кваліфікації вчителів. Тобто працюю з учителями, щоб підвищити їх професійні здібності.

- Чи отримували Ви за весь час роботи у школі якісь нагороди і чи присвоювали Вам звання?

-Я – вчитель вищої категорії, вчитель-методист. Також маю нагороди обласного та райвідділу освіти. Але зараз мені більше радості та гордості приносять мої учні, які посідають призові місця на різних олімпіадах з фізики. Коли бачиш, що ти дав дітям знання, які вони змогли використати та досягти успіхів, – це, я вважаю, найважливіша нагорода.

-Чи працюють разом із Вами вчителі, яких ще навчали саме Ви?

-Так, і в нашій школі їх дуже багато. Загалом це дівчата, які зараз викладають у молодших класах. Майже всі вони також закінчили ЗНУ але на різних факультетах. Це і біологічний факультет, і філологічний та ін.

-Ви допомагаєте молодшим колегам? Даєте якісь поради чи настанови?

-Звичайно. Я взагалі дуже пишаюсь тим, що ті дівчата, яких я навчала, зараз уже мої колеги. І у будь-яких ситуаціях я їм допомагаю і словом, і справою.

-Надіє Вікторівна, для Вас учитель – це робота чи життя?

-Звичайно, що життя! Я вважаю, що в нашій професії взагалі не можна бути байдужим чи лінивим або просто ходити у школу як на каторгу, тут треба віддавати себе сповна. Цією професією треба жити, бо на нас покладена дуже велика місія – навчити та підготувати до серйозного життя майбутнє нашої країни, наших дітей. Тож я хочу побажати всім вчителям жити своєю професію, любити її та любити дітей, ніколи не лінуватись та постійно вдосконалювати себе і свої знання. 

 

Карина Невмивака,

студентка факультету журналістики.

Більше інформації: www.znu.edu.ua/ukr/university/pidrozdily/press/11707

 


 

Схожі новини