Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ презентувала новий фотолітопис з історії визвольного руху України

Наукова бібліотека ЗНУ презентувала новий фотолітопис з історії визвольного руху України

Наукова бібліотека ЗНУ презентувала новий фотолітопис з історії визвольного руху України
03.04.2018 09:48 Все Головні новини Наукова бібліотека фотолітопис визвольний рух УПА патріотичне виховання

Під час перебування 26 березня у Запорізькому національному університеті доктор юридичних наук, дійсний член (академік) Національної академії правових наук України, головний редактор журналу «Право України», почесний професор ЗНУ Олександр Святоцький відвідав наукову бібліотеку ЗНУ. Університетській книгозбірні було передано в дар фотолітопис «Українська повстанська армія. 1942-1954».

Директор науковій бібліотеці ЗНУ Ніна Чала висловлює подяку Олександру Святоцькому за унікальну книгу. Цей фотолітопис продовжує серію ілюстрованих альбомів. Подарований від імені Олександра Святоцького в минулому році фотоальбом «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ» став центральним експонатом книжкової експозиції до 100-річчя Української народної революції.

Фотоальбом «Українська Повстанська Армія. 1942-1954» видали Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», Мистецький Фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд «Літопис УПА» імені Володимира Макара та Національна світлинотека «Українська Мить». Авторами ідеї та керівниками проекту є Степан Кубів, Олександр Святоцький, Руслан Стефанчук, Микола Стефанчук. Відповідальний редактор видання – історик Роман Грицьків. Передмову до видання написав сотенний УПА Мирослав Симчич «Кривоніс», а післямову – голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» Степан Кубів. Над виданням, яке стало знаковою подією у суспільному, науковому та мистецькому житті України, працювали відомі фахівці з історії ОУН і УПА – Роман Грицьків, Іван Патриляк, Микола Посівнич та символіки – Олексій Руденко. Книгу видано на благодійні кошти тиражем 3 000 примірників.

Фотолітопис «Українська Повстанська Армія. 1942-1954» – це 6 000 світлин на півтисячі сторінках. Розповіді про зародження УПА, її боротьбу з нацистським та комуністичним режимами. Історії жіноцтва Української Повстанської Армії, найвидатніших постатей визвольного руху середини 20 століття та героїв, які дожили до наших днів. Зображення повстанського буття та ілюстрація символіки УПА.

Видання дасть змогу кожному доторкнутися до історії, побачити минуле очима сучасників. Фотоальбом спонукає до переосмислення доленосних для нашого народу історичних подій, до самостійних пошуків та вивчення історії України, рідного краю, своєї родини.

Cтудентка історичного факультету ЗНУ Олександра Клименко, яка першою з читачів наукової бібліотеки дізналася про книгу, відзначила важливість такого видання для того, щоби об’єктивно і правдиво, без жодних заборон, вивчати власну історію.

 

Наукова бібліотека


Схожі новини