
Основними питаннями, котрі порушили присутні на заході, були: права та обов’язки громадянина, правопорушення та відповідальність за їхнє скоєння, сучасне законодавство та особливості професії представника Патрульної поліції. Організатором заходу виступив соціальний сектор студради вишу.
Спікерами тренінгу були інспектори із зв’язків із громадськістю Ірина Кириченко та Олександр Михайловський. Вони коротко окреслили присутнім нюанси реформування Національної поліції 2015 року. А також розповіли про їхню основну ідею – створити таких собі «універсальних солдатів».
Молодь змогла почути цікаву інформацію на лише про важливі теоретичні нюанси галузі, але й спробувати застосувати їх на практиці. Так, під час проведення ситуативних задач командам пропонували пристати до позиції «так» чи «ні» на те чи те завдання, котре окреслювали спікери. Наприклад, йшлося про порушення тиші після 23.00 в будні дні або порушення тиші в суботу об 11 годині. Ще один варіант задачі стосувався паління електронних цигарок в холі вишу. На кожну позицію студенти мали пристати до вірної чи ні відповіді, аргументувати своє бачення.
Крім того, молодь змогла обговорити з представниками Патрульної поліції такі питання, як складання протоколу правопорушень, перевірка документів особи, опитування особи, поверхнева перевірка та обшук. Дуже цікаво було почути про такі заплановані структурою проекти, як «Безпечне місто» (про встановлення в Запоріжжі камер відеоспостереження або «Сусідська варта», яка нагадує команди так званих «дружинників» із недавнього минулого. Ще одною цікавинкою стала розповідь про ІТ-геніїв Дніпра (а саме одного з місцевих вишів), котрі запустили мобільний додаток із термінового виклику Поліції відразу зі свого телефону, оминаючи довгу процедуру реєстрації виклику на 102 чи інших каналах.
Студенти ставили поліцейським чимало питань, щодо можливостей стати фахівцем Патрульної поліції: яку освіту мати, стан здоров’я, фізичної підготовки, як проходити логіко-математичне та психологічне тестування, співбесіду, як працює кібер-поліція, як скласти колективне звернення, щоб в певному районі міста поліцейський патруль проїздив частіше за інші?
Проте основною ідеєю тренінгу лишалося гасло «Не будьте байдужими», допоможіть тому, хто потребує цієї допомоги, пам’ятайте, що наша безпека – і в наших власних руках також.
Марія Канцелярист