Студенти і викладачі факультету журналістики ЗНУ поділилися зі своїми колегами з інших вишів, які прибули на ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Асоціювання студентської журналістики: через навчання до професійного розвитку» своїм досвідом і знаннями. Нагадаємо, що в ЗНУ має потужну медіа-структуру. У нашому ВНЗ працюють прес-центр, студентська радіостанція «Юніверс» та телестудія «Юніверс ТБ», виходять такі друковані ЗМІ, як обласна академічна газета «Запорізький університет», студентський часопис «Дзига», газета гуртожитків «9 поверх» та газета наукового студентського товариства «Науковець».
13 травня на відкриття конференції зібралися представники 55 вищих навчальних закладів з 24 регіонів України. Завітали шановані експерти у галузі журналістики та міжнародного академічного обміну: Президент Асоціації молодіжної преси України Гліб Головченко, координатор програм ім. Фулбрайта в Україні Вава Бачинська, журналіст, експерт з американських мас-медіа Богдан Годяк, менеджер телеканалу «ІНТЕР» Лідія Павлова та медіаексперт Катерина Іванова.
Відкривав конференцію ректор ЗНУ Сергій Тимченко, який поділився з присутніми деякими секретами успішного функціонування медіа-структури нашого університету та розказав про основні етапи її реформування, які відбулися протягом останніх трьох років.
Для учасників конференції оргкомітет підготував насичену програму. Так, студенти отримали можливість не тільки поспілкуватися один з одним та обмінятися досвідом, але й побувати на цікавих майстер-класах професіоналів журналістської справи. Уже першого дня, після пленарного засідання усі бажаючі могли обговорити специфіку проведення інтерв’ю на тренінгу Катерини Іванової, поспілкуватися із Глібом Головченком на тему «Вільна преса – вільна Україна». А Вава Бачинська і Богдан Годяк на своєму майстер-класі провели паралель між американською та українською журналістикою. «Мені дуже сподобалися тренінги, адже саме тут я змогла отримати багато нових знань. Я думаю, що засвоювати нову інформацію та обмінюватися досвідом у форматі дискусії – дуже корисно. До того ж, дискусія завжди цікавіша за монолог!» - поділилася своїми враженнями другокурсниця Ужгородського національного університету Евеліна Гурницька.
Після тренінгів на учасників конференції очікували секційні засідання. Тут вони могли розглянути роль студентської журналістики у становленні професійного журналіста; поговорити про мовностилістичне, жанрове та художньо-технічне оформлення студентських видань. А ще розглядали особливості тематики та розвитку студентських мас-медіа. Не обминули своєю увагою учасники конференції і такі цікаві теми, як чорнобильська журналістика та Інтернет-журналістика в контексті функціонування студентських ЗМІ.
Євген ДОРОНІН
Ігор САМОКИШ