Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Всеукраїнська олімпіада з права зібрала в ЗНУ кращих студентів-юристів України

Всеукраїнська олімпіада з права зібрала в ЗНУ кращих студентів-юристів України

Всеукраїнська олімпіада з права  зібрала в ЗНУ кращих студентів-юристів України
11.04.2018 15:45 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет Всеукраїнська студентська олімпіада за спеціальністю «Правознавство» молода наука

Одинадцятого квітня на юридичному факультеті Запорізького національного університету розпочався ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Правознавство». Нагадаємо, що згідно наказу Міністерства освіти і науки України, така олімпіада проходить у виші другий рік поспіль. Серед членів організаційного комітету та журі, котрі оцінюють роботи її учасників, – науковці провідних вітчизняних вищих навчальних закладів, які готують фахівців із права; посадовці; представники професійних юридичних видань. Усі вони відзначили важливість цього заходу для формування майбутньої правової еліти України.

Організатори заходу мають на меті виявлення, відбір та підтримку студентської обдарованої молоді, розвиток і реалізацію здібностей студентів, стимулювання й активізацію їхньої навчально-пізнавальної і науково-дослідної діяльності, творчої праці.

Про те, якою популярністю користується олімпіада серед студентів, переконливо свідчить той факт, що у ній взяли участь 140 осіб із 49 провідних вишів України. Географія учасників була дуже різноманітною: вони завітали до ЗНУ із Київської, Сумської, Одеської, Харківської, Львівської, Закарпатської, Криворізької, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та інших областей нашої держави. Запорізький національний університет на олімпіаді представляли четвертокурсники юридичного факультету Дмитро Болован, Ольга Гостіщева й Аліна Бондаренко.

Під час пленарного засідання декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць привітала учасників олімпіади та їхніх наукових керівників у стінах ЗНУ. Вона побажала перемогти найсильнішим і надала слово проректору з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він привітав гостей від імені ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова. Геннадій Миколайович подякував організаторам заходу та членам журі, завдяки зусиллям яких і відбувся цей захід. Він порекомендував майбутнім правникам мобілізуватися й докласти всіх зусиль задля перемоги в почесному змаганні.

Також декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць запросила до слова почесних гостей заходу – заступника голови Запорізької обласної  державної адміністрації, колишнього випускника юридичного факультету Едуарда Гугніна, який привітав присутніх від імені голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля, керуючого справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Романа Омельяновича, начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Сергія Васильцова й голову Запорізького відділення Асоціації адвокатів України Дмитра Гладкого.

Вони наголосили, що усі учасники олімпіади вже є переможцями, оскільки, завдяки рокам напруженої праці, змогли перемогти в першому турі та здобути міцні знання з права та побажали викластися на повну під час участі в олімпіаді, аби здобути призові місця.

А Сергій Анатолійович зачитав присутнім привітання від імені заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергія Петухова. У зверненні до учасників олімпіади йшлося про те, що такі, як вони, молоді правники з креативним, інноваційними мисленням на сьогодні необхідні Міністерству юстиції України в період реформування. Також заступник Міністра юстиції подякував провідним вітчизняним вишам, які докладають усіх зусиль для реформування юридичної освіти й підготовки нової генерації правників.

Декан Тетяна Коломоєць ознайомила учасників із правилами проведення олімпіади. Інтелектуальне змагання триватиме у два етапи. Упродовж трьох годин триватиме перший, командний, тур. Усі представники команд університетів мають відповісти на 200 тестових запитань. Потім на них чекає захоплива екскурсія містом і поїздка на о. Хортицю.  А на журі – напружена праця з визначення команд-переможців.

До наступного, індивідуального, туру, пройде 35% учасників. Завтра вони  повинні будуть відповісти на 100 тестових запитань,  продемонструвавши знання із адміністративного права, адміністративного процесуального права, господарського права, господарського процесуального права, а також із екологічного, конституційного, кримінального, міжнародного, трудового права тощо.

При цьому організатори подбали про те, аби забезпечити всім учасникам максимально рівні умови та неупередженість при оцінці їхніх робіт. Усі роботи студентів, де мають бути поставлені однакові позначки біля правильних відповідей однаковим чорнилом, будуть зашифровані. Перебіг олімпіади буде висвітлено у провідних електронних та паперових вітчизняних правових виданнях.

А під час церемонії нагородження на кращих знавців права чекають приємні сюрпризи. Крім Дипломів переможців і комплектів навчальної літератури, їм вручать додаткові призи. Зокрема, вже анонсовано, що на переможців чекає нагорода від правових видань України – інформаційних партнерів олімпіади, зокрема від журналу «Право України» та від «Юридичної газети» . Крім того, провідні юридичні фірмі України висловили згоду надати кращим майбутнім правникам сертифікати на проходження на їхній базі юридичної практики.

Імена переможців олімпіади стануть відомі вже завтра о другій половині дня.

Фотогалерея:https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1988838364478880

 

Таміла Тарасенко

 

 

Схожі новини