Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили переможців Конкурсу проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці

У ЗНУ визначили переможців Конкурсу проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці

У ЗНУ визначили переможців Конкурсу проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці
12.04.2018 08:57 Все Головні новини Факультети Економічний Економфак Конкурс проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці

11 квітня на економічному факультеті Запорізького національного університету відбувся заключний етап ділової гри «Конкурс проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці», який вже проходить з 22 лютого.

Організатори цієї гри зазначають, що підготовка економістів-кібернетиків передбачала розвиток навичок, що дозволять проводити системний аналіз бізнес-процесів різноманітного рівня, на основі якого розробляються та впроваджуються управлінські рішення. Наряду з важливістю теоретичної підготовки з’являється необхідність застосування сучасних комп’ютерних технологій, розвитку у майбутніх фахівців аналітичних здібностей, навичок до спільних дій у нових непередбачуваних ситуаціях, критичного аналізу інформації та прийняття рішень на основі її аналізу.

Для досягнення цієї мети кафедрою «Економічної кібернетики» Запорізького національного університету, завідувачем якої є д.е.н., проф. Наталія Костянтинівна Максишко, за підтримки компанії 1С : франчайзі ТОВ «ПРОКОМ» (директор Сергій Миколайович Бутенко) розроблена ділова гра «Конкурс проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці», що проводиться вже сьомий рік поспіль.

Метою конкурсу є моделювання професійної діяльності майбутніх фахівців зі спеціальності «Економічна кібернетика», а завданням - розробка, обґрунтування та реалізація проекту автоматизації бізнес-процесів на підприємстві чи в організації, зміст яких визначається в кейсі.

Вітаючи учасників ділової гри, завідувач кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко подякувала усім учасникам і партнерам за організацію конкурсу, який проводиться на факультеті. Також вона відзначила, що подібна форма роботи дозволяє студентам продемонструвати навички командної роботи, що в подальшому сприятиме практичній самореалізації. На її думку проведення таких конкурсів поєднує розвиток науки та практичної діяльності та сприяє постійному удосконаленню процесу підготовки висококваліфікованих фахівців, що вміють працювати з інформаційними технологіями та правильно організовувати процес роботи.

У заключному етапі конкурсу взяли участь три команди (7-8 осіб), до складу яких увійшли студенти 2-4 курсів спеціальності «Економічна кібернетика», а магістри – оцінювали роботи. Завдання командам надавалось у формі бізнес-кейсу, розробленого фахівцями ТОВ «ПРОКОМ» спільно з викладачами кафедри «Економічної кібернетики». Об’єктом для виконання завдання виступило підприємство, яке займається виробництвом хлібобулочних виробів для найбільших національних і регіональних роздрібних мереж.

Перша команда («Оптимум») на чолі з капітаном Тонких Іриною (студенткою 4 курсу) презентувала проект на тему «Планування виробництва: забезпечення замовлень покупців». Перед командою стояло завдання спланувати замовлення на виробництво під всі невиконані замовлення покупців на вказану дату, відобразити  випуск хлібобулочних виробів в призначені терміни, зарезервувати випущену  продукцію на складі під клієнта.

Друга команда («LOGEEKS») під керівництвом капітана Пачинка Анатолія (студента 4 курсу) презентувала проект на тему «Планування закупівель: формування і забезпечення потреб виробництва». Перед командою стояло завдання розпланувати замовлення на виробництво хлібобулочних виробів під всі невиконані замовлення покупців на вказану дату, визначити потреби підрозділив у сировині й матеріалах, скласти план закупівель, забезпечити закупівлі сировини у призначені терміни з резервуванням під замовлення на виробництво.

Третя команда («ANALYTICS»), яку очолює  Пертая Ярослав (студент 3 курсу), презентувала проект на тему «Логістика розвезення: оптимізація маршрутів доставки хлібобулочних виробів». Завданням команди полягало в розподіленні всіх наявних замовлень на розвезення таким чином, щоб максимально завантажити весь поточний транспорт компанії та встигнути розвезти всі замовлення з урахуванням термінів доставки, а також побудувати для кожної машини оптимальний маршрут проїзду з урахуванням дорожньої обстановки та мінімізації пробігу або часу розвезення; передбачити диспетчеризацію водіїв.

Під час презентацій проектів учасники проаналізували динаміку ринку заданих товарів, закупівельні спроможності і логістику, підготували аналітичну і практичну  частини проектів, запропонували алгоритм реалізації проектів.

Всі роботи були оцінені членами журі, до якого увійшли: директор 1:С франчайзі ТОВ «ПРОКОМ» Бутенко С. М. (голова жюрі), керівник відділу спеціальних впроваджень ТОВ «ПРОКОМ» Олександр Шмигля О.В. завідувач кафедри економічної кібернетики ЗНУ, д.е.н., проф. Максишко Н. К., декан економічного факультету д.е.н., проф. Череп А.В., д. ф.-м. н., проф. Козін І. В., представник 1С ЦСН ТОВ «ПРОКОМ» Чорнодуб І.В., к.е.н., доц. Макаренко О. І., к.е.н., доц. Лось В.О., а також здобувачі вищої освіти рівня магістр спеціальності «Економіка», освітньо-професійного рівню «Економічна кібернетика» Білий Дмитро та Полова Альона.

Представники конкурсної комісії, оцінюючи презентації проектів учасників, відзначили позитивні і негативні моменти виступів  усіх трьох команд, правильний спосіб реалізації проектів і поставлених завдань. Також вони оцінили форму подачі інформації, її наочність, практичну цінність її подальшого застосування та побажали усунути всі недоліки в подальшій практичній роботі і досягненні практичного досвіду. Так, зокрема вони відзначили високий рівень теоретичної підготовки учасників, якість роботи, аналітичні навички, логічність викладу інформації, нетрадиційний підхід до роботи, командний дух, а також оцінили перспективи подальшого дослідження і роботи над проектами. Члени журі порадили студентам більш детально вирішувати поставлені задачі, чітко визначати цілі, і критерії їх досягнення, активно займатись аналітикою і  застосовувати теоретичні знання на практиці.

Тож, за результатами гри і висновками журі перше місце здобула команда «LOGEEKS», друге  - команда «Оптимум»   і третє – команда «ANALYTICS».

Представників команд відзначили дипломами переможців, сертифікатами учасників та подарунками. Також приз глядацьких симпатій отримала команда «LOGEEKS». Крім того, подяками за участь в організації та проведенні ділової гри-конкурсу «Автоматизація бізнес-процесів в економіці» та плідну співпрацю були нагороджені партнери та члени журі конкурсу - голова конкурсної комісії Сергій Бутенко та Ірина Чорнодуб.

Вітаємо учасників ділової гри і бажаємо їм подальших успіхів у професійному становленні.

 

 


 

Фотогалерея:
www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1989855461043837

Схожі новини