Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики завітали на презентацію книжки Галі Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль»

Студенти факультету журналістики завітали на презентацію книжки Галі Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль»

Студенти факультету журналістики завітали на презентацію книжки Галі Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль»
13.04.2018 08:50 Все Головні новини Факультет журналістики візит презентація

У рамках фестивалю «Французька весна» за підтримки французького культурного центру «Альянс Франсез» до Запоріжжя завітала відома письменниця та журналістка Галя Аккерман. 10 квітня в прес-центрі обласного відділення Національної спілки журналістики України пані Аккерман презентувала свою нову книжку «Пройти крізь Чорнобиль». Вона розповіла про вплив цієї теми на її життя та дала декілька порад студентам факультету журналістики.

Як розповіла пані Аккерман, вона вперше зіштовхнулася з темою Чорнобиля ще у 1998 році, перекладвши книжку «Чорнобильска молитва» Світлани Алексієвич. Ця катастрофа і подальші події не відпустили письменницю і вона повністю занурилась у тематику – спілкувалась із фахівцями з різних країн, почала писати багато тематичних публікацій до ЗМІ.

Зусиллями журналістки у 2006 році відбулася найбільша виставка на тему Чорнобильської катастрофи в Центрі сучасного мистецтва Барселони. Водночас Галя Аккерман написала свою першу фактологічну книгу про історії Чорнобиля.

«Після виставки і написання книги, я думала, що відійду вже від цієї теми», – зізналась пані Аккерман. Але Чорнобиль її не відпустив. Продовжуючи спілкуватись з людьми, стежити за їх долями після Чорнобиля письменниця збирала матеріал для написання нової книжки.

Фактично, книга «Пройти крізь Чорнобиль» – філософська розмова письменниці з усіма нами про історію «поліської Атлантиди», це доля самої письменниці в переплетінні з темою Чорнобиля. Це життя людей та історичні факти, це емоції і відчуття кожного, хто знаходиться в «зоні».

Після спілкування з гостями зустрічі, пані Аккерман дала декілька порад студентам журфаку. Журналістка вважає, що працюючи з такими складними темами, як катастрофи, що впливають на безліч людських життів не можна писати тільки цифрами та фактами. Адже коли подають інформацію через призму людських доль та історій, вона «оживає» і може торкнутись багатьох сердець.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1990113051018078

 

Лаліта Габєлая

 

 

 

Схожі новини