Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Керівництво та студактив обговорили важливі нюанси перебігу освітнього процесу й матеріально-технічний розвиток вишу

Керівництво та студактив обговорили важливі нюанси перебігу освітнього процесу й матеріально-технічний розвиток вишу

Керівництво та студактив обговорили важливі нюанси перебігу освітнього процесу й матеріально-технічний розвиток вишу
13.04.2018 14:39 Все Головні новини Факультети Університет студентське самоврядування зустріч студентів із ректором

Дванадцятого квітня в Запорізькому національному університеті відбулася чергова зустріч ректора Миколи Фролова з представниками студентського самоврядування. Також на нараді були присутні: перший проректор Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, помічник ректора Наталя Воронова, головний бухгалтер Оксана Арістова й головний інженер Валентин Моцак.

Під час заходу йшлося про вирішення нагальних побутових питань, покращення матеріально-технічної бази вишу, про капітальний ремонт і благоустрій території. Також присутні обговорили питання, пов’язані з освітнім процесом, фінансуванням студентського самоврядування тощо.

На початку заходу Микола Олександрович уже традиційно дав відповіді на запитання, які надійшли на його адресу за час, що минув від зустрічі керівництва вишу зі студентами в березні. Так, у деяких зелектронних листів йшлося про прохання відрегулювати температурний режим подачі води увечері в гуртожитках №№ 3 і 4, вирішити дрібні побутові питання (наявність гачків, шпінгалетів тощо), про ремонт вивісок на корпусах №№ 2 і 5. Ректор пообіцяв, що найближчим часом ці недоліки будуть усунуті.

В одному з листів на адресу ректора було прохання пояснити, чому в цьому році виникла потреба підписувати відрядження на олімпіади та наукові конференції в студради та їздити туди за кошти студентського самоврядування? Чому цього не можна зробити від імені голови Наукового товариства студентів, аспірантів докторантів і молодих вчених, як було раніше? Як зазначила Оксана Арістова, це пов’язано зі змінами в законодавстві. Так, на сьогодні відмінили посвідчення відрядження. Раніше студентів за для участі в олімпіадах відправляли наказом ректора, зараз - службовою запискою. Присутніх запевнили, що гроші як виділялись, так і будуть виділятися на потреби студентського самоврядування, зокрема задля участі студентів в конференціях. Відшкодовуватимуть проживання – до 300 грн/добу та проїзд у плацкарті при купівлі квитка за наявності студентського.

Микола Олександрович зазначив, що на студентське самоврядування, відповідно до Положення, в університеті виділяється 0,5% бюджету вишу. Та на діяльність студентської ради, проведення наукових, культурно-масових і спортивних заходів, цільовою аудиторією яких є студенти, зазвичай, виділяється більша сума. У виші створюють усі умови задля матеріального забезпечення студентського самоврядування. Крім того, Микола Фролов доручив головному бухгалтеру Оксані Арістовій, голові студради ЗНУ Анастасії Долгополовій і голові НТСАДМВ Дар’ї Пєнзєвій разом обговорити і вирішити це питання. Також він запевнив, що триматиме це питання на особистому контролі.

На питання, чи буде вирішена проблема благоустрою зав навчальним корпусом № 6, Микола Олександрович зазначив, що територія університету обмежується 5 м за цим корпусом, далі йде територія міста. Аби добитися впорядкування, студентам потрібно скласти петицію на ім'я керівництва міста й зібрати підписи. Своєю чергою, він обіцяв знову звернутися до представників міської влади щодо цього питання.

Також пролунало запитання, чи можна в навчальному корпусі №2 поставити двері в кабінеті студради так, щоб вона вела до коридору й не доводилось щоразу проходити крізь аудиторію, де проходять пари. До розгляду цього питання студентам обіцяли повернутися у другій половині травня, після огляду приміщень навчального корпусу.

Увагу присутніх також привернуло питання студента історичного факультету про те, чи можна доскладати семінари під час консультацій? Проректор Олександр Гура пообіцяв розібратися в конкретному випадку безпосередньо з автором запитання. А всім присутнім нагадали, що семінари є обов'язковими навіть для тих, хто навчається за індивідуальним графіком. Тож їх необхідно перескласти або під час залікового тижня, або під час консультацій за умови, що у викладача залишиться час вислухати перескладання та оцінити знання студента. Останній пункт планують внести до Положення, яке регулює оцінювання та контроль знань студентів у ЗНУ.

Анастасія Долгополова від імені студентства ЗНУ попросила про проведення розширеної зустрічі молоді з ректором. Микола Олександрович пообіцяв, якщо студенти виявлять бажання, зустрітися з ними в актовій залі навчального корпусу № 2 на початку травня.

Також Микола Фролов поділився з присутніми подальшими планами з ремонту корпусів ЗНУ та благоустрою території студмістечка. Так, йшлося, зокрема про те, що на сьогодні триває капітальний ремонт аудиторного фонду економічного факультету: уже відремонтовані 3 аудиторії, ще у 4 тривають роботи, загалом же буде модернізовано 11 приміщень.

Наступний пункт плану – продовження ремонту в навчальному корпусі №3, де буде здійснено ремонт сходів між першим і другим поверхами та капітальний ремонт аудиторії на 240 місць, яку потім можна буде використовувати як актову залу, для проведення конференцій тощо. Упродовж наступного навчального року будуть відремонтовані аудиторії на першому поверсі цього корпусу.

Продовжиться ремонт деяких приміщень і в навчальному корпусі №2. До кінця календарного року має закінчитися ремонт першого та четвертого поверхів навчального корпусу №6.

Крім того, на літній період заплановані масштабний ремонт і заміна сантехніки в гуртожитку №3 та ремонтні роботи в цьому напрямку в гуртожитку №4.

Також у планах – заміна вікон у спортивному корпусі ЗНУ.

Водночас увага приділяється не лише ремонту, але й оновленню матеріально-технічної бази: близько 20 аудиторій буде забезпечено мультимедійним обладнанням. Керівництво вишу приділяє увагу й безпеці: закуплено 60 камер для відеоспостережень.

Своєю чергою, ректор звернувся до представників студактиву з проханням активно долучатися до профорієнтаційної діяльності вишу та берегти його матеріально-технічну базу. Він висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю керівництва університету та студентства.

Зауважимо, що представники студентської ради під час заходу також організували пряму текстову трансляцію заходу на своєму каналі Телеграм: https://t.me/sr_znu

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1989853431044040

 

Таміла Тарасенко

 

 

Схожі новини