Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Актуальні проблеми досліджували на філологічному факультеті під час «Молодої науки-2018»

13.04.2018 15:14 Все Головні новини філологічний факультет конференція «Молода наука-2018» студентська наука

Дванадцятого квітня в рамках проведення ХІ університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука-2018» на базі філологічного факультету відбулася робота двох секцій «Сучасні проблеми літературознавства» та «Сучасні проблеми мовознавства, слов'янського перекладознавства та лінгводидактики».

Метою конференції є представлення результатів науково-дослідницької діяльності студентів, їх глибоких знань української та інших слов’янських мов. У програмі конференції – доповіді студентів на актуальні професійно-орієнтовані теми. Доповіді підготували студенти ІІ-ІV курсів та магістратури філологічного факультету ЗНУ та Економіко-правничого коледжу під керівництвом досвідчених викладачів.

Під час урочистого відкриття засідань на факультеті учасників секції – студентів та молодих учених філологічного факультету – привітали декан філологічного факультету Тамара Хом'як та заступник декана з наукової роботи Іван Мацегора.

Тамара Хом’як привітала юних дослідників, подякувала всім присутнім за активну наукову роботу, підкресливши, що це один із важливих кроків на шляху до здобуття якісних знань та подальшої успішної кар’єри, запросила вступати до магістратури. Іван Мацегора також побажав учасникам творчих успіхів та плідного обговорення наукових досліджень.

Під час засідання секції «Сучасні проблеми літературознавства» (керівник – професор кафедри української літератури Валентина Кравченко) його учасники дослідили такі важливі і цікаві теми, як: жанрово-стильова специфіка роману С. Процюка «Чорне яблуко» (Альона Гнатуша), жанрова модифікація фентезі за романом Н. Очкур «Містичний вальс» (Анастасія Бєрковська), галерея чоловічих образів у романі «Майже ніколи не навпаки» М. Матіос (Віталіна Дудніченко), бароковий мотив «Поет є бог» у творчості Ю. Шевчука (Матвій Кащєнко), містичні категорії в трилері  «Не озирайся і мовчи» М. Кідрука (Софія Кіцелюк), образ темної відьми в романі Л. Кононовича «Чигиринський сотник» (Олександр Смирнов) тощо.

Неабияке зацікавлення у присутніх викликали виступи Сусани Асатрян, Анастасії Бєрковської, Таїсії Живиці, Віталіни Дудніченко, Марії Ленок, Матвія Кащєнка, Олександра Смирнова та інших.

Учасники засідання секції «Сучасні проблеми мовознавства, слов'янського перекладознавства та лінгводидактики» (керівник – доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко) презентували доповіді, присвячені таким темам, як: образ поляка у свідомості запорізьких студентів і школярів (Валерія Доня), універсальне та специфічне у філологічному слензі (Вікторія Дубина), полонізми у повістях Б. Лепкого (Ольга Іонова), осучаснення годонімії міста Запоріжжя (Олена Кушніренко), прагматичний потенціал газетних заголовків (Анастасія Полесюк), місце нікнейма в антропонімічній системі (Михайло Халаші) тощо. Зацікавили студентів і теми використання хмарних сервісів у процесі вивчення української мови та літератури (Наталія Маширо) та інноваційних технологій у процесі навчання польської мови (Євгенія Пашетнєва).

Учасники засідання високо оцінили наукові розвідки студентів Олександра Смирнова, Євгенії Пашетнєвої, Михайла Халаші, Валерії Доні, Ольги Іонової, Віталіни Продащук, Анастасії Шмиглі.

При підготовці доповідей молоді науковці використовували оригінальний матеріал, наукові та методичні дослідження як вітчизняних, так і зарубіжних науковців. Доповіді, засновані на реальних фактах із життя студентської молоді, виявилися особливо цікавими та інформативними. Викладачі та студенти уважно заслухали всі доповіді. А питання, що пролунали на адресу доповідачів, стали доказом того, що наукові розвідки виявилися актуальними, інформативними й корисними. Варто відзначити, що окремі молоді дослідники взяли участь у роботі відразу двох секцій, представивши на розсуд глядачів результати досліджень на різні філологічні теми.

На завершення роботи секцій їхні керівники Валентина Кравченко та Ірина Бакаленко, висловивши подяку студентам і викладачам за велику роботу з підготовки матеріалів наукових досліджень. Вони підкреслили, що конференція пройшла успішно, а участь у ній відіграє важливу роль у формуванні наукового мислення, активізує професійне вивчення мов, сприяє підвищенню інтересу до набуття знань у галузі мовознавства, літературознавства, перекладознавства та методики викладання і має на меті підготовку висококваліфікованих фахівців.

На думку учасників науково-практичної конференції, такі заходи повинні стати сходинками у подальшій науковій діяльності.

Віталіна Продащук,

філологічний факультет