Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відсвяткував День Європи

ЗНУ відсвяткував День Європи

17.05.2008 15:18

Підтримка та розвиток курсу на євроінтеграцію завжди були пріоритетними напрямами розвитку Запорізького національного університету. Саме тому День Європи - свято миру та добросусідства між європейськими країнами - ми відзначаємо вже не перший рік.

Урочисте відкриття «Євромістечка», яке проходило 17 травня на майданчику перед другим навчальним корпусом ЗНУ, зібрало чимало студентів, викладачів та співробітників університету. Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся проректор із наукової роботи та міжнародного співробітництва ЗНУ, доктор технічних наук, професор Віктор Грищак. Віктор Захарович підкреслив, що 2008 рік проголошено в Європі «Роком міжкультурного діалогу», саме тому ми знову вшановуємо наші спільні цінності, спільну історію та, що найголовніше, наше спільне майбутнє. Адже планом дій «Україна - ЄС», укладеним в рамках європейської політики добросусідства, передбачена повноцінна інтеграція нашої держави у європейську спільноту.
Привітав студентство та викладацький колектив із Днем Європи і заступник начальника Управління зовнішніх зв’язків Запорізької обласної державної адміністрації Сергій Дорошенко.
Слід зазначити, що організатори заходу – відділ міжнародних зв'язків та роботи з іноземними студентами та студентський центр культури, підготували цікаву та насичену програму. Кожен присутній на Дні Європи у ЗНУ отримав можливість не тільки прослухати святковий концерт, а й більше дізнатися про унікальні культури Європи. Адже захопливе культурне розмаїття європейського континенту було представлено кількома країнами-членами ЄС. Так, факультет іноземної філології запросив усіх відвідати павільйони Великобританії, Франції, Німеччини та Іспанії. Завітати до Польщі та Болгарії можна було у павільйонах філологічного факультету, а познайомитися із культурою Словаччини – у павільйоні Словацького національно-культурного товариства. Захопливу подорож до Чехії пропонували майбутні студенти – учні міської гімназії №8. А для бажаючих дізнатися більше про європейську політику добросусідства, історію ЄС у європейському містечку працював тематичний стенд наукової бібліотеки ЗНУ «Україна – ЄС». Павільйон «Крок до Європи» презентував програми європейської магістратури від Центру бізнес-освіти, Регіонального центру МВА-ІТ та програми академічного обміну. Перший крок на шляху до світових стандартів вищої школи можна було у «Мовній школі» містечка, де були представлені презентації центрів іноземних мов ЗНУ.
У концертній програмі свята студентський центр культури ЗНУ запропонував усім присутнім послухати мелодії різних країн Європи. Студентка математичного факультету Ольга Солоха заспівала рідною мовою, студентка факультету іноземної філології Тетяна Тимощук продемонструвала знання німецької, а Катерина Мушкет з факультету фізичного виховання виконала композицію іспанською. Із музичним мистецтвом Франції усіх присутніх знайомив другокурсник журфаку Ігор Самокиш, який виконав соло на акордеоні. Болгарський колорит передали гості свята – вокальний ансамбль «Родміна» Запорізького болгарського товариства.

Юлія ЧЕРНЕТА