Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному провели круглий стіл «Європа очима молоді»

У Запорізькому національному провели круглий стіл «Європа очима молоді»

19.05.2008 09:39

У рамках святкування Дня Європи 17 травня у музеї Запорізького національного університету пройшов круглий стіл на тему «Європа очима молоді».

За круглим столом зібралися голови студентських рад та голови наукових студентських товариств факультетів, представники запорізьких молодіжних організацій та учасники й переможці європейських програм академічного обміну. Всіх присутніх привітав проректор із наукової роботи та міжнародного співробітництва ЗНУ, доктор технічних наук, професор Віктор Грищак. Віктор Захарович підкреслив, що на сьогоднішній день одним із пріоритетних напрямів роботи нашого університету є співробітництво з європейськими організаціями академічного обміну та закордонними студентами зокрема.
Про особливості болгарської системи освіти студентам розповіла доктор університету ім. Паїсія Хілендарського Людмила Минкова. А про нюанси навчання у Словаччині розповідав голова правління Східно-українського, словацького національно-культурного товариства Ілля Бей. Паралелі між європейським і українським студентським самоврядуванням у своїй доповіді провела член Ради Молоді Запоріжжя, голова студентської ради ЗНУ Інна Деревинська. Начальник відділу міжнародних зв'язків та роботи з іноземними студентами Олена Тупахіна презентувала студентам виступ на тему «Студентська академічна мобільність в Україні: проблеми і перспективи». Після перерви на каву усі присутні перейшли до обговорення переваг і недоліків Міжнародних програм академічного обміну. Зокрема, студентки четвертого курсу факультету іноземної філології Ольга Тупахіна та Світлана Патріхєєва поділилися своїми враженнями від перебування на мовних курсах у Німеччині. За кордоном українським студенткам більш за все сподобалося навчання, адже вони отримали можливість удосконалити свої знання з іноземних мов. А ще запам’яталися цікаві екскурсії Східною Німеччиною.

Катерина БОНДАРЕНКО
Ольга ВАСИЛЬЄВА