Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші пройшла конференція студентів

У виші пройшла конференція студентів

18.04.2018 11:01 Все Головні новини Університет студентське самоврядування Конференція студентів ЗНУ-2018 вибори голови студради

Сімнадцятого квітня в Запорізькому національному університеті відбулася конференція студентів вишу. Під час заходу перед представниками всіх факультетів та Економіко-правового коледжу виступили зі звітами про діяльність органі студентського самоврядування ЗНУ голова студентської ради університету Анастасія Долгополова й голова студентської виборчої комісії Даяна Нежура. Крім того, присутні на заході проголосували за внесення низки змін до нормативно-правових документів, які регулюють діяльність органів студсамоврядування. Наприкінці заходу всі охочі змогли поставити доповідачам запитання щодо освітнього процесу, діяльності студради й побуту.

На початку засідання Даяна Нежура повідомила, що на заході присутні 154 студенти. Отже, вимога щодо наявності кворуму виконана й усі рішення, ухвалені під час Конференції студентів ЗНУ-2018, вважатимуться легітимними.

На початку свого виступу голова студентської ради Анастасія Долгополова зазначила, що рівно 11 місяців тому, 17 травня 2017 року відбулися минулі вибори голови студради. Увесь цей час вона та її команда працювала над виконанням головного завдання – створення студентського середовища. На думку Анастасії, це поняття включає в себе сукупність навчання, побуту й відпочинку. Саме розвиток цих складників був у пріоритеті студентів-активістів вишу.

Звітуючи про досягнення студентського активу ЗНУ, вона зазначила, що студради активно підтримала й розвивала традиції таких відомих у ЗНУ проектів, як «One day at university», «Freshfood ZNU», «Банк крові», «Школа першокурсників» тощо. Також голова студради висловила подяку за підтримку самоврядування таким проектам, як «ZNU TV», студентський журнал «Магма» й «Лекторій ЗНУ».

Особливу увагу присутніх Анастасія привернула до реалізації студентських ініціатив, які покликані об’єднати молодь, сприяти формуванню активної життєвої позиції. Скажімо, мова йшла про «Форум ЗНУ» й «Школу самоврядування», близько 20 випускників якої наступного року допомагатимуть розбудовувати студентське самоврядування.

Доповідач розповіла про співпрацю студради з громадськими об’єднаннями й організаціями на всеукраїнському й міжнародному рівні, про інформаційну політику студради ЗНУ, про участь її представників у міському громадському житті тощо.

Водночас вона зазначила, що на наступного голову студради чекає напружена робота. Зокрема, існують питання, які потребують особливої уваги. Це – пошуки нових форматів роботи зі студентською молоддю, зміцнення позицій студради у студмістечку, активізація діяльності студентської ради в гуртожитках, перетворення простору наукової бібліотеки в коворкінг.

Також Анастасія наголосила, що минулого року на потреби студради із бюджету університету виділили 381 тис грн, із яких використали 301 тис грн. Цього року виш виділив представникам студентського самоврядування 340900 грн.

За затвердження звіту голови студради проголосували майже одностайно всі присутні на заході (одна особа утрималась).

Також під час конференції перед присутніми прозвітувалась голова студентської виборчої комісії Даяна Нежура, яка підбила підсумки дворічної діяльності на цій посаді. Зокрема, вона зазначила, що за цей час члени студентської виборчої комісії організували близько 30 конференцій студентів, 37 дебатів, 40 виборів, зокрема делегатів, які б представляли студентство ЗНУ на вченій раді, засіданнях трудового колективу, виборах ректора тощо.

Вона представила присутнім нову команду студентської виборчої комісії під головуванням студентки 2 курсу факультету СПП Валерії Чорнобрової.

Даяна нагадала присутнім, що цього дня розпочинається прийом заявок від охочих всунути свою кандидатуру на пост голови студентської ради ЗНУ, яка триватиме до 7 травня. 8 травня відбудуться дебати між кандидатами на посаду голови студради, а 15 травня – загальноуніверситетські вибори.

Під час конференції її учасники також розглянули і розглянули низку змін до Положення про студентське самоврядування й Положення про студентську виборчу комісію.

Наприкінці заходу присутні скористалися можливістю поставити свої запитання Анастасії Долгополовій. Зокрема, їх цікавило посилення студентського самоврядування в гуртожитку №4 та можливість, за потреби, перерозподілу внутрішнього бюджету студради й чи можливо перевести на цей рік кошти, які студради не використала минулого року?

Анастасія подякувала за підтримку й активність головам студентських рад факультетів.

Вона закликала присутніх уважно поставитися до вибору нового голови студентської ради: ознайомитися з передвиборчими програмами, побувати на дебатах, у результаті зробити свідомий вибір. Анастасія наголосила, що голові студентського самоврядування дуже важливо відчувати підтримку студентства.

Таміла Тарасенко