Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з французької мови

У ЗНУ триває ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з французької мови

У ЗНУ триває ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з французької мови
19.04.2018 08:53 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології олімпіада французька мова

У ЗНУ стартували одразу два широкомасштабних заходи   II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Французька мова та література» і II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Французька мова». На урочисте відкриття завітав до вишу почесний гістьаташе з питань співробітництва в галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс Пето.

Учасниками олімпіади стали близько півсотні студентів, які представляють вищі навчальні заклади різних регіонів України: Запорізький національний університет, Одеський національний медичний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет, Криворізький національний університет, Придніпровську державну академію будівництва та архітектури, Харківський національний університет радіоелектроніки, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Сумський державний університет, Маріупольський державний університет та інші.

Вискокваліфіковане журі олімпіади очолює доцент Ірина Шаргай. Варто згадати, що до складу конкурсної комісії увійшли також двоє представників Республіки Франція – це волонтер, який вже багато років працює на ФІФ, Жан Люк Ісселє і стажер із французького вишу Крістель Велаідоместрі.

Під час урочистого відкриття олімпіади в ЗНУ її учасників і гостей вишу привітали проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, завідувач кафедри романської філології і перекладу Ірина Шаргай, а також викладачі цього факультету.

Звертаючись із привітаннями до учасників заходу від імені ректорату і особисто від ректора університету Миколи Фролова, Юрій Каганов подякував учасникам заходу, які виявляють неабиякий інтерес до професійного вивчення французької мови. Окрему вдячність – за підтримку і плідну співпрацю – проректор висловив на адресу представників Республіки Франції. Адже саме завдяки цій взаємодії та зусиллям викладачів факультету іноземної філології, зокрема декан Галини Морошкіної, здійснюється робота з популяризації французької культури в усьому Запорізькому регіоні та розвивається інтерес українців до франкофонії. Із 1999 р. при кафедрі романської філології і перекладу діє Французький лінгвістичний центр, який готує студентів ЗНУ, а також й інших навчальних закладів міста до складання іспитів на отримання диплому DELF.

Із вересня 2010 року кафедра є учасником франко-української програми з «Підготовки подвійного магістерського диплому «ЗНУ – Дю Мен»» за спеціальністю «Французька мова як іноземна» (дистанційно). В режимі он-лайн проводяться спільні засідання кафедри викладання французької мови як іноземної університету Дю Мен і кафедри романської філології і перекладу ЗНУ. Упродовж 2011-2018 навчальних років 24 студенти ФІФ і 21 студент немовних факультетів пройшли навчання та отримали разом з дипломом ЗНУ і магістерські дипломи університету Дю Мен І та ІІ рівнів. Окрім іншого, наші студенти мають можливість бути задіяними в навчальному процесі в університеті Дю Мен завдяки відеоконференціям, які проводять французькі викладачі.

Саме тому факультет іноземної філології ЗНУ вже другий рік поспіль виступає базою для проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з французької мови.

Із промовою до присутніх, своєю чергою, звернувся французький гість – Фабріс Пето. Він висловив задоволення з приводу великої зацікавленості, яку виявляють українські студенти до вивчення французької мови: «Адже, – зазначив спікер, – сьогодні склалася думка, що фахівцям країн, які прагнуть увійти до Європейського Союзу або співпрацювати із ним, мають вивчати англійську мову. Але це не так! Чим більше мов ви вивчаєте, тим більше шансів отримуєте на успіх, і, зокрема це є запорукою вдалого загального і особистого економічного зростання». Він також зазначив, що ті зі студентів, хто сьогодні виступає у ролі учасників олімпіади – вже є переможцями, адже знайшли у собі мужність позмагатися і продемонструвати свої знання. Саме вони є підґрунтям для власної фахової реалізації.

Французькою до учасників олімпіади також звернулися декан Галина Морошкіна та завідувач кафедри романської філології і перекладу Ірина Шаргай. Обидві вони наголосили на досягненнях, якими може пишатися факультет.

Зокрема, під час урочистого засідання були згадані відзнаки, якими відмічена робота викладачів факультету на державному рівні. Окрім цього, високий професіоналізм представників кафедри романської філології і перекладу був оцінений Міністерством освіти Франції: орденом Академічних пальм нагороджені доценти Галина Морошкіна, Ірина Шаргай та Олена Люшинська. Представники ЗНУ також привітали квітами гостю урочистого засідання з м. Дніпра – Олену Палькевич, з якою пов’язує запорізьких франкофонів довга плідна співпраця і яка теж нещодавно стала володаркою цієї високої відзнаки.

         Надалі учасники олімпіади кілька днів поспіль братимуть участь у чотирьох турах. Вони продемонструють комісії своє розуміння прочитаного тексту, будуть аудіювати текст і відповідати на запитання за його змістом, виконуватимуть творчю письмову роботу, а також презентуватимуть заздалегідь підготовлені ними теми. Дипломи переможцям та сертифікати учасникам заходу вручатимуть 20 квітня під час підсумкового пленарного засідання олімпіади, яке відбудеться о 16.00 в актовій залі (ауд. № 307) навчального корпусу № 3.

Окрім іншого, учасники змагань зможуть гарно провести час і відпочити. Адже, перебуваючи в Запоріжжі, вони зможуть пройтися вуличками старого Олександрівська і відвідати інші культурно-розважальні заходи.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1997140350315348

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини