Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі учні взяли участь у міському конкурсі з фізичних експериментів на базі ЗНУ

Запорізькі учні взяли участь у міському конкурсі з фізичних експериментів на базі ЗНУ

Запорізькі учні взяли участь у міському конкурсі з фізичних експериментів на базі ЗНУ
19.04.2018 09:50 Все Головні новини Факультет фізики Міський конкурс із удосконалення фізичного демонстраційного експерименту

18 квітня на базі фізичного факультету пройшов VI Міський конкурс  із удосконалення фізичного демонстраційного експерименту. Організаторами заходу стали фізичний факультет ЗНУ спільно із Інформаційно-аналітичним методичним центром  Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Участь у конкурсі взяли близько 40 школярів, які представили 38 робіт – особисті або спільні експериментальні розробки. За перемогу змагалися учні таких запорізьких шкіл, гімназій, ліцеїв:  11, 71 гімназій, ліцеїв № 34, 105, 62,  99, гімназії «ОРТ- Алеф», 24, 40, 49,   104, 72, 89, 95, 100, 101, 84 школи,  Запорізького класичного ліцею, Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія» ЗМР.

На початку змагання його учасників привітали  методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки міськради Валентина Кравцова, яка побажала учасникам  плідної роботи, успішних експериментів. Від імені ректорату вишу усіх привітав проректор з науково-педагогічної роботи вишу Юрій Каганов. Він побажав учасникам наполегливості у проведенні наукових досліджень, ентузіазму  та висловив переконання, що участь учнів у цьому конкурсі  -  це підтвердження хисту і таланту до наукових винаходів, а також свідчення зрілості. Крім того, він висловив вдячність департаменту освіти  і науки за тісну співпрацю на шляху  розвитку природничих наук в умовах реформування системи освіти, а також вчителям шкіл за їх подвижництво і виховання інтелектуальної еліти серед молоді. Також Юрій Олегович запросив учнів відвідати наукові лабораторії ЗНУ і в подальшому долучитись до дружньої студентської родини вишу.

До привітань долучився і декан фізичного факультету ЗНУ Віталій Горбенко, який наголосив на тому, що з року в рік збільшується кількість учасників конкурсу та тематичне розмаїття дослідницьких робіт, тому перед членами  конкурсної комісії стоїть складне завдання з оцінки робіт. Тому Віталій Іванович побажав учасникам якнайкраще презентувати свої роботи та виконання поставлених завдань, а також побажав учням не залишати наукові досліди і продовжувати дослідницьку роботу в галузі математики, фізики та інженерії.

Відзначимо, що до складу конкурсної комісії увійшли заступник декана фізичного факультету Ірина Даценко, кандидат педагогічних наук, доцент Андрій Андрєєв  та шкільні вчителі фізики, методисти Тетяна Остапенко (ЗЗШ № 95), Олексій Федчун (ЗЛ № 34) Микола Куліковський (ЗОШ № 70),  Іван Забігайло (ЗК МГА),  а роботу комісії очолила методист НМЦ Валентина Кравцова. Члени конкурсної комісії ставили питання учасникам та вносили уточнення під час демонстрації дослідів. За словами організаторів, головним завданням цього конкурсу стало стимулювання інтересу шкільної молоді до прикладних дисциплін та популяризація фізики як науки.

Учасники змагання представили свої  авторські дослідження у двох номінаціях із використання вже готових приладів або виготовлених власними руками із підручних засобів та матеріалів. Доповідачі надали теоретичне обґрунтування своїх дослідів та продемонстрували наочно застосування певних експериментальних методик. Великий внесок у здійснення розробок учнів, звісно, зробили й вчителі фізики представлених на конкурсі шкіл.

Так, учні продемонстрували власні моделі саморобних силомірів, пристрою для демонстрації смерчу, термогенератора, телескопу, Гармати Гауса, Крапельниці Кельвіна, Драбини Якова, приладу для демонстрації бінарності зору, індукційну пушку, детектору прихованої проводки, пристрою для регулювання температури та її стабілізації, кишенькової кухні для туриста. Вони провели експерименти з водою, розглянули та пояснили особливості будови та дії оптичних приладів, вимірювання електричних параметрів провідників, теплове розширення тіл, густину речовини, роботу та розробку електронних приладів, розробку та створення датчика руху та температури на основі цілісності електричного кола, а також експериментальне знаходження та реєстрацію електромагнітних хвиль. Також учні продемонстрували  застосування саморобних приладів у процесі навчання фізики у загальноосвітній школі,  навчальний фізичний експеримент при вивченні механіки,  візуалізацію явища плазми, домашні експерименти з фізики, дію магнітного поля на провідник зі струмом, досліди які ілюструють тиск повітря, застосування геркону  при проведенні фізичних експериментів.

Варто відзначити, що майже кожна робота учня вражала оригінальністю та ґрунтовністю мультимедійної презентації. Так,  учень 9 класу ліцею № 62 Кирило Павленко представив дослідницьку роботу «Демонстрація застосування саморобних приборів в процесі вивчення фізики в загальноосвітній школі» (науковий керівник – к.пед.н., доцент ЗНУ Наталія Тихонська, вчитель фізики Ірина Даценко). Також він продемонстрував явище механічного резонансу за допомогою лінійки, кришталевого келиху і камертону. Своєю чергою, учні 89 школи Богдан Григоренко, Дмитро Мошкаров, Вікторія Воробйова розповіли що являє собою і як працює плазмо куля.

Зацікавила гостей і робота учня 11гімназії Богдана Войлов , який представив саморобний датчик руху і температури на основі цілісності електромережі.

Загалом даний конкурс показав, що у рамках шкільної фізики вдало розвиваються різні форми експериментальної та лабораторної роботи, а самі зацікавлені учні можуть сприяти підвищенню інтересу до предмету серед своїх однокласників.
Наприкінці захисту були відзначені кращі роботи з удосконалення фізичного приладу, фізичного досліду або закону, шкільної лабораторії, демонстрації фізичного явища або  закону, удосконалення фізичного та демонстраційного експерименту.

Після визначення результатів усі учасники конкурсу були відзначені дипломами 1-3 ступеня у різних номінаціях.

Так,  місця у конкурсі розподілились наступним чином.  Дипломи у номінації «Робота з удосконалення демонстрації фізичного явища або закону»  I ступеня отримали: Кузьменко Микита (ЗГ №71), Кириленко Ілля, Кубрак Михайло (ЗЗОШ№49),  Постоленко Максим ( ЗЗОШ №40), Хлебников Семен (ЗБЛ № 99),  Набатов Матвій і Троян Кирило (ЗГ №11), II ступеня - Легенчук Василь (ЗЗОШ№24), Дмитренко Григорій, Романов Даніїл (ЗЗШ №84),  Рудь Віктор (ЗЛ №105), ІІІ ступеня - Демиденко Артем (ЗЛ №105).

Дипломи у номінації «Краща робота з удосконалення фізичного досліду або закону» II ступеня отримали: Банник Андрій, Левітан Софія (ЗЛ №105),  ІІІ ступеня - Григоренко Богдан, Воробйова Вікторія, Мошкаров Дмитро (ЗОШ №89), Ярмоленко Анастасія,Чеховська Валерія (ЗСШ № 100), Рейда Анна (ЗСШ № 100).

Дипломи у номінації «Краща робота з удосконалення шкільної лабораторної роботи» II ступеня  отримали – Зюзька Олександр , Іщук Микита, Шестакович Серафіма (ЗОШ № 104), Захарчук Юлія, Поважна Аліна (ЗСШ №72).

Дипломи у номінації «Краща робота з удосконалення фізичного приладу» I ступеня отримали:  Павленко Кирило (ЗБЛ № 62), Войлов Богдан (ЗГ  11), Веремеєнко Дмитро, Лєснов Микита (ЗЗОШ№40), II ступеня – Атомас Микита (ЗГ «ОРТ Алеф»), Березіна Єлизавета (ЗК "МГА»), Косинський Нікіта (ЗБЛ № 99), Зеленська Сніжана, Марія Мироненко (ЗОШ № 104), ІІІ ступеня – Мальцев Валерій (ЗСШ № 100), Сидоренко Дмитро (ЗЗШ № 101), Перожок Олексій, Худзинський Богдан (ЗЗШ № 95).

Диплом у номінації  «Удосконалення фізичного експерименту» I ступеня отримав Безбородько Олексій (Запорізький класичний ліцей), II ступеня – Назар Вологін і III ступеня Аліна Мельникова (ЗСШ № 100). Диплом у номінації «Демонстраційний експеримент» II ступеня отримав Мосієвич Олег (ЗЛ № 34).

 


Схожі новини