Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Канадські професори прочитали курс лекцій студентам факультету СПП

Канадські професори прочитали курс лекцій студентам факультету СПП

11.04.2008 13:22

З 7 до 11 квітня студенти факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету мали змогу поспілкуватися з двома професорами Канадського університету Реджайни (провінція Сацкатчеван) Отто і Флоренс Дріджер.

Гості прибули до України в рамках підтримки проекту реформи ювенального правосуддя у нашій державі. Під час візиту до ЗНУ вони прочитали майбутнім психологам та соціальним робітникам курс лекцій із «Відновлюваного правосуддя». Слід зазначити, що це явище сьогодні досить поширене у Канаді та європейських країнах.
Його суть полягає в тому, щоб примирити злочинця та жертву. У Канаді спеціально для цього працюють так звані медіатори – спеціалісти, головне завдання яких у тому, щоб зняти психологічну травму жертви та задовольнити її психо-соціальні, емоційні потреби.
«Ефективна система канадського відновлюваного правосуддя змушує замислитися над зовсім іншим рівнем існування людської спільноти: про прощення та людяність. Про те, як важливо зрозуміти іншу людину. Відновлюване правосуддя стало нас не тільки сферою пізнання, а й імпульсом до виникнення численних дискусій. Ця тема дозволила нам ще раз зазирнути у середину самих себе та задуматися над тим, що в житті є найважливішим. По-справжньому захотілося діяти, відчувати свою необхідність та професійну значимість,» – діляться своїми враженнями від лекцій студентки 6 курсу факультету СПП Тетяна Сальникова та Галина Лалетіна.

Юлія ЧЕРНЕТА