Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося перше засідання «Живої бібліотеки»

У ЗНУ відбулося перше засідання «Живої бібліотеки»

У ЗНУ відбулося перше засідання «Живої бібліотеки»
23.04.2018 13:02 Все Головні новини Університет ФСУ Жива бібліотека позааудиторне заняття громадянська активність

Дев’ятнадцятого квітня у місті Запоріжжі на базі Запорізького національного університету відбулось відкриття запорізького осередку громадської організації «СД Платформа». Для цього заходу йог орган обрали унікальний для Запоріжжя формат «Живої бібліотеки», присвятивши його розкриттю можливостей, які на сьогодні можуть реалізувати молоді активісти в Україні.

СД Платформа – це об’єднання прогресивних людей, які відстоюють право на гідне життя та соціальну справедливість. Основним пріоритетом цієї організації є створення нової якості політичного життя в Україні з метою подолання розривів між багатими та бідними, боротьби з безробіттям та популізмом.

До діяльності «СД Платформи» долучились представники факультету соціології та управління – Анастасія Чупіс й Анна Дьомочка.

Захід відбувався у цікавому форматі під назвою «Жива Бібліотека» на актуальну тему «Можливості для молоді». Вона працює так само, як і звичайна бібліотека, відмінність лише в тому, що «книги» – це живі люди, а читання — розмова. «Живими книгами» стали випускники ЗНУ та громадські активісти. Кожен учасник небанальної зустрічі отримав  можливість «прочитати» їх історії, а «книги» відкрито та невимушено ділитись своїми думками та досвідом. Цікаво, що стати «читачами живої бібліотеки» виявили бажання студенти різних факультетів ЗНУ, а також – декан факультету ФСУ, професор Максим Лепський. До речі, серед спікерів були випускники та студенти Запорізького національного університету.

Живими книгами цього разу стали 5 осіб:

- Андрій Шевчук – креатор, медіа-спеціаліст з величезним багажем професійного досвіду (1+1/телеканал Україна), член координаційної ради СД Платформи. Він розповів про піар, комунікацію, ЗМІ та поділився досвідом участі та координаційної роботи в громадських організаціях.

- Анастасія Чупіс – інтерн Програми стажування в Апараті Верховної Ради України, контактна особа «СД Платформа Запоріжжя». Спікер розповіла свою історію участі в різних стажуваннях та ініціативах, поділилась враженнями від стажування у Верховній Раді України.

- Богдан Хомяк – один із 25 представників-U-Ambassador проекту U-report,  активіст «СД Платформа Запоріжжя». Він поділився з аудиторією своїми міркуваннями на тему: «Як впливати на важливі рішення в Україні?»

- Анна Дьомочка – випускниця 21 сесії «EU Study Days» (Єврошкола), учасниця першого форуму випускників в «EU Study Days», активістка «СД Платформа Запоріжжя». Окрім досвіду участі у різноманітних проектах, дівчина поділилась особистим лайфхаком про те, як це бути інтровертом, але при цьому вести активний спосіб життя.

Анна Островерха – активістка та волонтер громадської організації «Будуємо Україну разом». Вона розповіла студентам  про «БУР», його місію та поділилась планами майбутніх заходів  та своєю роллю в цій організації.

Студенти буди просто у захваті від спілкування з надзвичайно цікавими та креативними особистостями. Вони відкрили для себе безліч нових можливостей та дізнались секрети, завдяки яким можна змінювати світ на краще.

Фотозвіт заходу: https://goo.gl/eae1um

 

Раїса Волошина

 


 

Схожі новини