Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час науково-методичної ради порушили актуальне питання оформлення звітів практики у вигляді портфоліо

Під час науково-методичної ради порушили актуальне питання оформлення звітів практики у вигляді портфоліо

Під час науково-методичної ради порушили актуальне питання оформлення звітів практики у вигляді портфоліо
25.04.2018 16:47 Все Головні новини Університет Науково-методична рада Школа педагогічної майстерності наукова бібліотека центр післядипломної освіти академічна доброчесність

Двадцять четвертого квітня в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання науково-методичної ради під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури. У заході також взяли участь: його заступник, начальник навчального відділу Людмила Нестеренко, голови НМР факультетів, представники структурних підрозділів та студенти-активісти вишу.

Вони розглянули низку актуальних питань, пов’язаних з освітнім процесом вишу. Зокрема, йшлося про нові форми звітності про здобуття студентами практичних навичок, про затвердження доопрацьованої редакції Концепції школи педагогічної майстерності, про запровадження нових програм підвищення кваліфікації на базі центру післядипломної освіти ЗНУ, про створення репозитарію на базі наукової бібліотеки вишу тощо.

На початку заходу завідувач кафедри журналістики Юлія Любченко поділилася досвідом розробки здобувачами вищої освіти факультету журналістики портфоліо для презентацій набутого практичного досвіду та результатів навчання. Юлія Валеріївна розповіла, що на факультеті журналістики з 2012 року створено блог (http://studpraktyka.blogspot.com/), куди викладають результати проходження практики студентів (покликання на їхні онлайн-публікації, електронні версії паперових видань, ютуб-записи телевізійних сюжетів тощо). Також на сторінці кожного студента розміщена інформація про його досягнення: участь у тренінгах, конференціях тощо. Вона наголосила, що вже було кілька випадків, коли, після ознайомлення з портфоліо, роботодавці пропонували роботу конкретним студентам факультету.

Проректор Олександр Гура відзначив досвід факультету журналістики як дуже позитивний і запропонував головам НМР факультетів подумати про шляхи фіксування здобуття практичних навичок студентами й ознайомлення з рівнем успіху студентства потенційних роботодавців.

Крім того, під час заходу на розгляд і затвердження присутнім представили дві програми підвищення кваліфікації для освітян інших вишів та шкільних вчителів на базі центру післядипломної освіти ЗНУ «Логістичний менеджмент» (доповідач – завідувач кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Людмила Бухаріна) й «Людина і світ» (доповідач – декан факультету соціології та управління Максим Лепський). Учасники засідання одностайно затвердили запропоновані їхній увазі програми.

Важливим порядком питання денного стало обговорення та затвердження доопрацьованої редакції Концепції школи педагогічної майстерності, яку представила її керівник Юліана Мацкевіч. Після обговорення й уточнення деяких пунктів цього документа, зокрема, що всі педагогічні працівники мають упродовж трьох років від початку роботи пройти навчання у Школі, його затвердили всі присутні.

Жваву дискусію учасників науково-методичної ради викликало питання створення репозитарію на базі наукової бібліотеки, яке представили директор наукової бібліотеки Ніна Чала. Нагадаємо, що у зв’язку із впровадженням у виші Концепції академічної доброчесності планується з вересня цього року створити репозитарій, у якому у загальному доступі будуть зберігатися електронні версії як наукових робіт викладачів вишу. так і кваліфікацій магістерські та бакалаврські роботи.

У зв’язку з чим йшлося про створення комісії для розробки «Положення про репозитарій». Також присутні на засіданні обговорили можливість введення таких альтернатив кваліфікаційні роботі, як кваліфікаційний іспит у вигляді демонстрації практичних навичок чи проектна робота.

Проректор Олександр Гура закликав учасників заходу приділити увагу цьому важливому питанню. На сьогодні запропоновано запровадити для студентів-бакалаврів перед захистом кваліфікаційних робіт надавати не лише роздрукований варіант тексту, але й електронний, записаний на диску, а також підписати декларацію по академічну доброчесність.

Наприкінці заходу методист навчального відділу Наталія Мацюх представила на розгляд присутніх перелік рекомендованої до друку навчально-методичної літератури, який складався із 19 найменувань.

Серед інших питань під час наступного засідання науково-методичної ради її учасники розглянуть такий складник професійної підготовки здобувачів вищої освіти, як самостійна робота.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2005147492847967

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини