Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК пройшла масштабна конференція щодо забезпечення якості освіти

В ЕПК пройшла масштабна конференція щодо забезпечення якості освіти

В ЕПК пройшла масштабна конференція щодо забезпечення якості освіти
27.04.2018 15:35 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж конференція академічна доброчесність

Двадцять шостого квітня на базі Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету відбулася регіональна науково-практична конференція для представників ЗВО І-ІІ рівнів акредитації «Система забезпечення якості освіти». Для обговорення цього актуального на сьогодні для всіх освітян питання разом зібралися представники коледжів із Запоріжжя та області. Для організації та проведення заходу, що походив за підтримки керівництва вишу, чимало зусиль доклали представники колективу коледжу під керівництвом його директора Олени Грибанової.

До участі в заході, крім представників ЕПК ЗНУ, приєдналися представники Запорізького гуманітарного коледжу ЗНТУ, Комунального закладу «Бердянський медичний коледж» Запорізької обласної ради, Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ, Дніпрорудненського індустріального технікуму, Комунального вищого навчального закладу «Запорізький педагогічний коледж» Запорізької обласної ради, Василівського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету тощо.

На початку заходу запорізьких освітян у стінах ЗНУ привітав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він наголосив, що не вперше на базі Економіко-правничого коледжу відбуваються важливі наукові події, які об’єднують разом представників педагогічної спільноти запорізького краю та побажав присутнім плідної роботи.

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов у своєму виступі розкрив основні принципи системи забезпечення якості освіти. Зокрема,він зупинився на висвітленні поняття «академічна доброчесність» згідно ст. 42 Закону України «Про освіту» як на сукупності етичних принципів та визначених правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження тієї чи іншої діяльності з метою забезпечення позитивних результатів навчання, наукових і творчих досягнень.

Своєю чергою, директор ЕПК Олена Грибанова у своєму виступі наголосила, що система внутрішнього забезпечення якості освіти в Економіко-правничому коледжі ЗНУ ґрунтується на принципах викладених у «Стандартах і рекомендаціях щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти» Європейської асоціації із забезпечення якості вищої освіти і національному стандарті України. Особливу увагу в коледжі приділяють впровадженню в освітній процес поняття «академічна доброчесність». Так, рішенням методичної ради Економіко-правничого коледжу ЗНУ були встановлені наступні відсотки унікальності для різних видів робіт здобувачів освіти: реферати – 50-70%, курсові роботи –70-85%, дипломні роботи, наукові статті та тези доповідей – 85-100%.

Цього навчального року в коледжі була вперше здійснена перевірка на антиплагіат всіх наукових робіт, які були подані до друку в збірнику наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених Запорізького національного університету «Молода наука-2018». Крім того, 28 студентів коледжу взяли участь у II Відкритому всеукраїнському студентсько-учнівському конкурсі соціальних відеопроектів «Чесність починається з тебе». Розроблені відеороботи мотивують до відповідального, чесного навчання, відображають важливість якісної освіти у сучасному суспільстві та неприпустимість толерування випадків недоброчесності під час академічного процесу та у житті.

Досвід ЕПК ЗНУ із впровадження поняття «академічної доброчесності» в освітній процес неабияк зацікавив інших учасників конференції.

Після завершення пленарного засідання робота учасників конференції продовжилася за секційними напрямками: «Система внутрішнього забезпечення якості освіти: стратегія та процедура забезпечення якості освіти» (голова секції – кандидат наук з державного управління, викладач ЕПК ЗНУ Олена Заїка) та «Система та механізми забезпечення академічної доброчесності. Інформаційна система організації освітнього процесу» (голова секції – кандидат філологічних наук, викладач ЕПК ЗНУ Світлана Доброскок).

Під час засідань йшлося про оцінювання результатів навчання студентів із позиції набуття професійної компетентності та якості освіти, про визначення рейтингу викладачів як складову внутрішньої системи забезпечення якості освіти, про комп’ютерне тестування як одну із форм діагностики та контролю якості знань студентів, негативні наслідки академічної недоброчесності для стану освіти в Україні та шляхи їхнього подолання тощо.

Під час підбиття підсумків заходу та вироблення стратегії подальшого впровадження академічної доброчесності в освітній процес представників ЗВО І-ІІ рівнів акредитації всі учасники конференції відзначили її високий організаційний рівень. Вони висловили щиру подяку на адресу керівництва Економіко-правничого коледжу та Запорізького національного університету й відзначили корисність й інформаційну насиченість проведеного заходу.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2007098325986217

 

 

 

Схожі новини