Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ провели «Всеукраїнський правовий диктант» у Запорізькій області

На базі ЗНУ провели «Всеукраїнський правовий диктант» у Запорізькій області

На базі ЗНУ провели «Всеукраїнський правовий диктант» у Запорізькій області
27.04.2018 14:14 Все Головні новини Факультети Юридичний Університет юридичний факультет соціальний проект «Всеукраїнський правовий диктант»

Двадцять шостого квітня на базі Запорізького національного університету провели «Всеукраїнський правовий диктант» у Запорізькій області. Цей унікальний соціальний проект, реалізований Експертною юридичною службою за підтримки Міністерства юстиції України, охопив водночас понад 30 міст у 24 областях України. У Запоріжжі до його організації дієво долучилися представники ЗНУ, зокрема викладачі та співробітники юридичного факультету під керівництвом його декана, професора Тетяни Коломоєць.

«Всеукраїнський правовий диктант» – унікальний проект, призначення якого – дослідити рівень правової грамотності громадян України, які представляють різні вікові групи, а також показати суспільству, що власна правова безпорадність є вельми небезпечною та має наслідком серйозні фінансові та моральні збитки. Проект надав можливість  усім охочим пройти тестування та дізнатися про реальний рівень своїх знань в області права.

За підсумками проекту представники Експертної юридичної служби сформують пропозиції для державних органів влади, що надасть можливість суттєво підвищити рівень правової грамотності громадян України. Кожен учасник «Правового диктанту» зміг перевірити свій рівень правової грамотності у п’яти публічних галузях права: у галузі фінансів, здоров’я, соціальної й особистої галузях та щодо безпека.

За результатами проекту буде створена загальна карта правового здоров’я населення України, а кожен, хто взяв участь у заході отримає не лише сертифікат учасника, але й індивідуальну картку правового здоров’я.

Варто відзначити, що серед тих, хто скористався можливістю перевірити рівень своєї правової грамотності, було чимало студентів Запорізького національного університету.

Експертами заходу стали начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Сергій Васильцов, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області Наталя Богомолова, представники адвокатського об’єднання «Біленко, Балковий та партнери» Олексій Біленко й Руслан Балковий, директор ТОВ «Консалтингово-правова група «Діалог», судовий експерт за економічною спеціальністю – дослідження документів бухгалтерського та податкового обліку і звітності Ольга Лях і представник Секретаріату Верховної Ради України в Запорізькій області, член Союзу юристів України, член Координаційної ради молодих юристів при ГТУЮ в Запоріжській області Олена Дємєнєва.

На початку заходу Сергій Васильцов привітав усіх учасників «унікального соціального експерименту, який, наче лакмусовий папірець, проявляє реальний рівень правової грамотності громадян України та виявляє найбільш гострі проблеми у галузі правової обізнаності населення». На його думку, цей проект дає змогу не лише виявити найбільш слабкі місця українців у правознавчій галузі, але й сформувати максимально ефективну стратегію в напрямку підвищення рівня правової грамотності громадян України.

Своєю чергою, Сергію Васильцову вручили Подяку від Експертної юридичної служби за активну громадянську позицію та сприяння реалізації цього проекту.

Учасники правового диктанту могли обрати зручну для них форму й відповідати на тестові запитання: онлайн чи на папері. Вони мали в тестовій формі дати відповідь на 10 запитань у кожній із п’яти галузей права: у галузі фінансів, здоров’я, соціальної й особистої галузях та щодо безпека.

Дехто з учасників зазначив, що питання були досить складні, дехто не мав труднощів й сумніві при виборі правильних відповідей. Та всі вони відзначили прикладне спрямування «правового диктанту» та погодилися з тезою, яка пролунала на початку заходу: будувати нове суспільство можуть лише громадяни, які добре знають свої права та обов’язки. Саме тому вони оцінили проведення такого заходу, як корисне й актуальне.

Своєю чергою, організатори заходу подякували представникам ЗНУ, зокрема юридичного факультету за дієву підтримку в його реалізації та за активну громадянську позицію.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини