Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші молоді дослідники обговорили сучасні математичні проблеми

У виші молоді дослідники обговорили сучасні математичні проблеми

27.04.2018 14:16 Все Головні новини Факультети Математичний Математичний факультет наукова діяльність молода наука конференція

Двадцять шостого - двадцять сьомого квітня на математичному факультеті ЗНУ триває ІХ Всеукраїнська, XVI регіональна конференція юних дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики». Ця конференція, традиційна для математичного факультету, має на меті залучити учнівську й студентську молодь, а також аспірантів, до заняття прикладною наукою, підтримати юних дослідників, які роблять перші кроки на шляху до наукової кар’єри, допомогти їм знайти друзів й однодумців з інших вишів України тощо.

Цього року на розгляд оргкомітету конференції надійшло 94 наукові  доповіді, загалом в’язати участь у конференції висловило бажання близько ста молодих науковців. Як зазначив ведучий пленарного засідання доцент кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров, цього року серед учасників заходу – 5 аспірантів і 20 школярів. Активне залучення учнівської молоді до проведення конференції неабияк радує її організаторів.

Серед учасників конференції – представники Запорізьких ліцеїв №№ 62 і 99, гімназій №№ 50 і 22, учні яких є постійними учасниками наукових заходів для старшокласників, які проводить математичний факультет.

Під час пленарного засідання, вітаючи присутніх, декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк наголосив, що цивілізація базується на високотехнологічних розробках, тож важко переоцінити роль науки у сучасному світі.

Він підкреслив, що викладачі математичного факультету ЗНУ активно займаються прикладними дослідженнями. Так, за словами Сергія Івановича, тільки-но на адресу колективу математичного факультету надійшла заявка від КБ «Південне» на проведення відразу трьох видів обчислювальних робіт для зовнішнього (іноземного) замовника в галузі ракетобудування. Як наголосили представники конструкторського бюро «Південне», ЗНУ – єдиний вітчизняний ЗВО, який володіє методологічним і власноруч розробленим програмним забезпеченням, необхідним для проведення таких обчислювальних робіт.

Тож Сергій Гоменюк закликав молодих дослідників активно займатися науковою діяльністю та розвивати вітчизняну науку.

Також під час пленарного засідання із доповідями виступили доцент кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров і викладач цієї кафедри Олексій Кудін. Їхні доповіді стосувалися таких актуальних тем, як функціональне моделювання складних об’єктів та навчання машин.

Наступного дня, двадцять сьомого квітня, молоді дослідники продовжили роботу конференції, досліджуючи різноманітні аспекти інформатики та новітніх комп’ютерних технологій (захист інформації в Інтернеті, комп’ютерна графіка, дистанційне навчання в Інтернеті, інтелектуальні програмні системи в управлінні й прийняті рішень, моделі та засоби описання програмних засобів), сучасні проблеми математики (наукові розвідки з алгебри, геометрії та топології, математичного та функціонального аналізу, теорії функцій комплексної змінної, диференціальних та інтегральних рівнянь та проблем математичної освіти) й математичного моделювання систем та процесів.

Таміла Тарасенко