Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учені ЗНУ долучилися до проведення Запорізького фестивалю «Історія. UA»

Учені ЗНУ долучилися до проведення Запорізького фестивалю «Історія. UA»

07.05.2018 16:10 Все Головні новини Факультети Історичний Історичний факультет фестиваль «Історія UA» науково-просвітницька діяльність

П’ятого-шостого травня на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки проходив дводенний фестиваль «Історія. UA». Його організатори – Український інститут національної пам’яті та департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації – обрали гаслом заходу вислів: «Історія без брому й нафталіну». Вони подбали про захопливі лекції, круглі столи, презентації книг, які дозволили учасникам фестивалю подивитися на новітню історію під новим кутом. Серед спікерів й учасників дискусії було чимало викладачів історичного факультету ЗНУ та його випускників.

Так, 5 травня багато охочих зібралися послухали лекцію відомого вченого, автора багатьох підручників з вітчизняної історії, завідувача кафедри новітньої історії України, професора Федора Турченка. Його виступ був присвячений розкриттю теми «Російський сепаратизм у період української революції на Півдні України». Того ж дня професор кафедри історії України Олександр Ігнатуша провів лекцію «Українське православ’я на сучасному етапі».

Крім того, викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії економічного факультету Костянтин Денисов став модератором презентації Українського інституту національної пам’яті «Майдан від першої особи» та «Усна історія російсько-української війни». У заході також взяли участь доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергій Білівненко та доцент кафедри новітньої історії України Олексій Штейнле.

Наступного дня в засіданні круглого столу «Без брому й нафталіну: як відновлювати пам'ять і долати російську історичну пропаганду. Запорізький виклик», серед інших його учасників взяли участь представники історичного факультету ЗНУ: проректор з науково-педагогічної роботи, доцент кафедри новітньої історії України Юрій Каганов, завідувач кафедри новітньої історії України, професор Федір Турченко, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергій Білівненко та випускники ЗНУ, відомі запорізькі історики Юрій Щур, В’ячеслав Зайцев та інші.

Виступи істориків ЗНУ викликали гарячий відгук у відвідувачів фестивалю. Вони щиро подякували вченим за змогу більше дізнатися про новітню вітчизняну історію, зокрема про історичні події ХХ століття в запорізькому краї. А також – за розвінчання деяких історичних стереотипів і можливість поглянути на важливі події минулого під несподіваним і цікавим кутом.