Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики професор Кірон Рід провів засідання круглого столу

На факультеті журналістики професор Кірон Рід провів засідання круглого столу

На факультеті журналістики професор Кірон Рід провів засідання круглого столу
11.05.2018 11:25 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики освітній процес міжнародні зв’язки

На факультеті журналістики ЗНУ давно не обмежуються лише лекціями. Викладачі Запорізького національного університету намагаються дотримуватися різноманітності в проведенні своїх пар. Змінюються не тільки формати, але і теми, які порушуються у стінах вишу. Цього разу на факультеті журналістики на занятті з дисципліни «Професійно орієнтований практикум іноземною мовою» (викладач – доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова) гостем був почесний професор університету Ліверпуля (Великобританія) Кірон Рід. Нагадаємо, що пан Рід не тільки освітянин, а й спостерігач місії ОБСЄ в Україні.

туденти магістратури, з якими професор провів круглий стіл, уже знайомі з гостем, адже його співпраця з факультетом налічує декілька років. Минулої зустрічі вони обговорювали головні теми міжнародної журналістики. Готуючись до нинішнього заняття, студенти заздалегідь підготували хвилюючі їх питання. Однак, лекція проходила не в формі інтерв'ю, а швидше у вигляді діалогу. Пан Рід ділився специфікою роботи локальних друкованих видань Великобританії і цікавився, якою є діяльність місцевих медіа Запорізького регіону.

Своїми враженнями від круглого столуподілилася студентка магістратури за напрямком «Реклама» Наталія Бараннік:

«Зустріч із запрошеним лектором була дуже важливим досвідом для мене. Спілкуватися з хорошими і досвідченими викладачами завжди цікаво, особливо з іноземними. Я вважаю, що такі зустрічі необхідні студентам факультету журналістики. Так ми зможемо не тільки поспілкуватися з цікавими людьми, майстрами своєї справи, а й навчимося робити якісний медіа-продукт на основі зарубіжних прикладів. Крім того, це непогана розмовна практика англійською».

Найбільше студентам сподобалося, що Кірон Рід розповідав про іноземну пресу, показуючи її. Він продемонстрував низку британських газет і журналів: від лондонських «Champion», «The Times» до журналів загального інтересу, що спеціалізуються на політиці, економіці та поточних справах, на кшталт видання «Prospect». Саме на таких прикладах професор розповідав про нюанси вибору теми, про особливості локальних, національних і міжнародних ЗМІ і навіть про те, як вони фінансуються.

Студентка магістратури за напрямком «Журналістика» Христина Лєдова каже, що така насичена розмова дуже сподобалася:

«Від зустрічі з Кіроном Рідом я отримала задоволення і нові знання. Тема, висвітлена паном Рідом актуальна для студентів факультету журналістики, адже в майбутньому допоможе нам у професійній діяльності».

На думку студентки магістратури за напрямком «Журналістика» Олени Махонько, дуже важливо, що під час навчальних пар є можливість мати бесіди і про актуальну нині тему військової журналістики:

«Я не вперше присутня на зустрічах із Кіроном Рідом. Щоразу він розповідає багато нової інформації про ОБСЄ, про її функції та завдання. Тим більше, ми як журналісти повинні цікавитися такими питаннями за часів військового конфлікту в нашій країні. Я вважаю, що такі зустрічі необхідні і бажано щоб їх було побільше».

Заняття виявилося дуже продуктивним, деякі питань не встигли поставити, окремі теми обговорювали вже після пари, а частина студентів підходила до Кірона Ріда сказати: «Thanks, that was very interesting!»

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2022647181097998

 

 

Діана Токмань,

студентка магістратури факультету журналістики

 

Схожі новини