
Уже 22 травня для абітурієнтів 2018 року розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. І тому інформація про особливості ЗНО та останні настанови щодо підготовки до тестування є для школярів дуже важливою та актуальною.
Викладачі Запорізького національного університету: доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко та доцент кафедри слов’янської філології Людмила Дука – зустрілися зі старшокласниками Запорізького колегіуму № 98.
Людмила Дука ознайомила майбутніх студентів з особливостями та перевагами навчання за освітніми програмами філологічного факультету, акцентуючи увагу на важливості замислитися над питаннями: яку професію обрати, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання. Розповідь про студентів-перекладачів бюджетної форми навчання Михайла та Павла Халаші, випускників колегіуму № 98, переконали майбутніх вступників у тому, що кожен з них може стати успішним студентом, а в подальшому і успішним спеціалістом у своїй професії. Можливості студентів філологічного факультету пройти мовну практику у Польщі та Болгарії викликали жваву дискусію та переконали у перспективах самореалізації студентів-філологів.
Ірина Бакаленко, яка має великий досвід в організації та проведенні як ЗНО, так і вступної кампанії, розповіла випускникам про особливості проведення цьогорічного тестування, надала чимало порад успішної підготовки та позитивного емоційного налаштування до важливих випробувань.
Особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році; розміщення результатів ЗНО на інформаційних сторінках учасників ЗНО; особливості визначення «порогового» балу; «пороговий» бал предметів ЗНО в попередні роки; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти – такі питання цікавили майбутніх вступників.
У центрі особливої уваги учнів опинились і питання підготовки до написання тестів з української мови та літератури, математики та історії України: особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів, власного висловлення. Адже саме ці тести є найбільш затребуваними і при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти.
Інформативний матеріал, представлений у презентації, викликав жвавий інтерес серед учнів, які долучилися до активного діалогу, ставили запитання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів. На свої питання учні отримали змістовні відповіді. А використання у процесі зустрічі Q-кодів підвищили зацікавленість майбутніх студентів в отриманні інформації та дозволили більш уважно слідкувати за розповіддю.
Філологічний факультет