Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету пройшли мовну практику у польському виші

Студенти філологічного факультету пройшли мовну практику у польському виші

Студенти філологічного факультету пройшли мовну практику у польському виші
30.05.2018 14:56 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес закордонне стажування академічна мобільність

Сімнадцять студентів філологічного факультету під керівництвом доцента кафедри української мови Ігоря Ліпкевича – координатора спільної українсько-польської програми мовного стажування, та професора, завкафедри слов’янської філології Ірини Павленко, вирушила в незабутню подорож до міста казкових гномів і вражаючих краєвидів та одного з найславніших польських вишів – Вроцлавського університету.

Ось що розповідає одна з учасниць поїздки другокурсниця Катерина Пульман: «Вроцлав – одне з найстаріших міст Польщі, яке з першого погляду вражає своєю дивовижною архітектурою, зумовленою історією та Одрою. Мости, собори, вежі, фонтани та «лялькові» будиночки…

А ще – надзвичайно гостинні люди, зокрема ті, які пов’язані з Вроцлавським університетом. У цьому ми переконалися тільки-но увійшовши до  студентського дому «Кредка» (з пол. – «червоний олівець») - одного з найкомфортабельніших гуртожитків Вроцлавського університету, який люб’язно надало нам керівництво польського вишу для безкоштовного проживання під час тижневого стажування. А трохи пізніше – тепла зустріч нашої делегації як давніх добрих друзів керівником Відділу міжнародних справ Уршулею Добиш та її помічником Агатою Новак, які кожному з нас вручили подарунки з логотипами Вроцлавського університету та подбали про тижневу стипендію  для харчування.

Мета цієї поїздки – стажування з польської мови, тому студенти разом із керівниками відвідували заняття у Вроцлавському університеті. Лекції були інформативними, змістовними, цікавими та корисними для нас. Звичайно, читалися вони польською, але ми їх добре розуміли. Ми мали змогу почути роздуми доктора Адама Поправи про традиційне й нове у польській літературі ХХ і ХХІ ст., доктора Кшиштофа Полехоньського про видання польської еміграції ХХ ст., доктора Рафала Августина  про культуру, зокрема архітектуру Польщі. Питанням морфології сучасної польської мови присвячені заняття доктора Моніки Засько-Зелінської. Професор Анна Домбровська висвітлила проблеми, які виникають у іноземців при вивченні польської мови, та навела цікаві приклади найпоширеніших помилок. Із захопленням сприймалися емоційні та насичені найновішим прикладами з живого мовлення лекції, присвячені культурі польської мови, улюбленця вроцлавських студентів, зірки мовного телеекрану, який навіть втілений у постать славного гнома, котрий зустрічає на вході до філологічного факультету, професора Яна Мьодка.

Своєрідним і корисним практикумом із класичних тем підручників з іноземної мови стало спілкування з поляками у студентському гуртожитку,  магазинах, кафе, музеях, зоопарку, на вулиці та в транспорті. Під час діалогів, які зазвичай виникали спонтанно, ми відточували свою вимову, збагачували словниковий запас та просто спілкувалися з носіями мови, маючи змогу перевірити, чи розуміють вони  нас.

У вільний час ми відвідали Тумський острів, Японський сад, Вроцлавський зоопарк, Щитніцький парк, знамениту вже на всю Польщу Вроцлавську фонтану, Залу сторіччя, Ринкову площу та ін.

Відображенням поєднання минулого та сьогодення стали музеї. Здобутки культури найдавніших часів зберіг у собі Національний музей. А віддзеркаленням сьогодення у погляді митців стали експонати сучасного мистецтва Музею чотирьох куполів.

У самісіньке серце вразила оригінальна вистава на малій сцені Польського театру – "Емігранти" від режисера Станіслава Мельського, котра своєю душевністю у багатьох викликала сльози. До речі, похід до театру – це ще один щедрий подарунок від Вроцлавського університету, який за свої фінанси придбав для нас білети.

Ця поїздка дозволила почути польську мову у живому побутуванні, поспілкуватися з її носіями і перевірити рівень свого володіння нею, послухати лекції з різних галузей польської філології та розширити знання про історію та культуру країни, мову якої вивчаємо.

Усі учасники стажування вдячні Вроцлавському університету за гостинність і можливість удосконалити знання польської мови, Відділу з міжнародних справ Вроцлавського університету за  чудову організацію стажування, викладачам Інституту польської філології, заняття яких ми відвідали, за цікаві та змістовні лекції».

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2043703792325670

 

 


Схожі новини