Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Комплекс «Екологія» ЗНУ працюватиме на чисте довкілля

Комплекс «Екологія» ЗНУ працюватиме на чисте довкілля

12.06.2008 11:27

У Запорізькому національному університеті презентували навчально-науково-виробничий комплекс «Екологія», ідея створення якого належить ректорові ЗНУ, професору Сергію Тимченку. Втілення проекту підтримали ВАТ «Запоріжсталь», Запорізький обласний державний проектно-технологічний центр родючості ґрунтів і екології продукції та Центральний інститут механізації тваринництва Української академії аграрних наук. У комплексі планують поєднати спільні зусилля наукових і виробничих кіл і таким чином досягти основної мети – покращення стану навколишнього середовища краю.

Відкриваючи презентацію комплексу «Екологія», ректор ЗНУ Сергій Тимченко підкреслив: «За прогнозами економістів, у найближчі 10 років близько 30% населення Землі відчуватимуть гостру потребу в якісних продуктах харчування. І якщо Україна збереже свій унікальний земельний фонд, вона матиме широкі перспективи». Аналіз якості продуктів харчування та води буде однією з ланок діяльності новоствореного комплексу.
Важливим лишатиметься ще одне завдання запорізьких екологів – вихід на якісно новий рівень підготовки майбутніх фахівців відповідної галузі, студентів одного із ініціаторів створення комплексу – біологічного факультету ЗНУ. Користуючись нагодою, Сергій Тимченко, подякував за співпрацю усім партнерам структури, а також Міністрові освіти і науки України Івану Вакарчуку – за підтримку ідеї. Крім того, виступаючий зауважив, що починання науковців позитивно оцінили і представники обласної влади: губернатор Олександр Старух, його заступники Олександр Бережний, Микола Фролов.
Чимало зусиль доклала до створення комплексу «Екологія» і декан біологічного факультету ЗНУ, професор Людмила Омельянчик. Саме її і затвердили головою координаційної ради структури, яка, на думку Людмили Олександрівни, має досить потужні перспективи. Подібну точку зору висловив і директор комплексу, доцент Олександр Корж, який зазначив, що робота «Екології» носитиме прикладний характер: висадка зелених насаджень, аналіз стану ґрунтів і водойм, повітря, підтримка біологічного розмаїття, розвиток екологічного туризму – це лише кілька завдань екологів.
Свої прагнення до співпраці із комплексом під час його презентації висловили чимало гостей. Наприклад, заступник начальника Державного управління охорони навколишнього середовища в Запорізькій області Федір Лихасенко запропонував не лише втілення майбутніх проектів, а й висловив подяку за вже здійснене, вручивши грамоти першокурсникам біологічного факультету за «Хортицьку толоку», а також заступникам декана Оксані Ткачук та Наталії Капелюш і деканові Людмилі Омельянчик.
За переконанням начальника державної екологічної інспекції Запорізької області Сергія Федоренка саме за спільними зусиллями науки і виробництва – майбутнє. Погодився з колегою і начальник управління екології при міськвиконкомі Ігор Бройде. Він підкреслив, що завдяки роботі комплексу стануть можливими технічні вирішення чималої кількості екологічних проектів.
А от промисловців на презентації представляв головний спеціаліст з охорони природи та радіаційної безпеки ВАТ «Запоріжсталь» Микола Сілін. За його словами роль екологічної науки важко переоцінити, тож саме за нею майбутнє і важливі кроки до конкретних результатів.
Про перспективи роботи Комплексу розказала присутнім його голова, професор Валентина Бовт. У своїй доповіді вона охарактеризувала основні екологічні проблеми краю, на подолання яких і працюватимуть у новоствореній структурі.
Свої пропозиції щодо співпраці висловили представники Запорізького обласного державного проектно-технологічного центру родючості ґрунтів і екології продукції, а саме – завідувач лабораторією Лідія Карабута. Власні ноу-хау представив Центральний інститут механізації тваринництва Української академії аграрних наук, досвідом роботи якого поділився його директор, професор Ігор Шевченко.
Завершальним акордом презентації стала пропозиція декана біологічного факультету, професора Людмили Омельянчик, яка запропонувала комплексу «Екологія» найближчим часом працювати над втіленням у життя німецько-українського проекту щодо створення при ЗНУ АН Інституту мікробіології. Її ідею схвально оцінили університетські екологи, обіцяючи усіляку підтримку.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ