Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Наукова бібліотека до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Наукова бібліотека до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
22.06.2018 10:17 Все Головні новини Університет Наукова бібліотека виставка День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня в Україні, відповідно до Указу Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Щороку український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів людей, життя яких обірвала Друга світова війна. Історичний день початку війни став в Україні днем глибокої скорботи.

У читальному залі наукової бібліотеки (кімн. № 139) розгорнута книжкова виставка «Україна в полум’ї війни». Виставка зібрала видання історичних досліджень, що висвітлюють причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій ХХ століття – Другої світової війни.

Доктори історичних наук Володимир Кучер і Олександр Потильчак – автори монографії «Україна 1941-1945: трагедія народу за фасадом Священної війни» (К., 2011) на документальній основі висвітлюють комплекс актуальних і суперечливих питань вітчизняної історії, проаналізували непопулярні й замовчувані в радянській історіографії проблеми початкового періоду війни з Німеччиною. Книга у червні 2018 р. передана авторами в дар науковій бібліотеці ЗНУ.

У збірці «Нацистський "новий порядок" в містах України» (Дніпропетровськ, 2015) представлені фотографії та документи з фондів музею «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні», які розповідається про трагічний період в історії нашої держави – окупацію українських земель нацистськими військами під час Другої світової війни. Альбом складається з чотирьох розділів: Окупація України, Промислові об'єкти та інфраструктура окупованих міст, Суспільне, культурне та релігійне життя під час нацистського "нового порядку", Репресивна політика нацистської влади. Голокост. Опір нацистському режиму на теренах України. Книгу подарував ректор ЗНУ Микола Фролов.

У збірнику наукових праць «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні. Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» (К., 2015) висвітлено маловивчені питання участі жінок у бойових діях та особливості перебування у військовому полоні, гендерні виміри жіночого досвіду радянського та національного підпілля, життя на окупованих територіях і примусової праці в Третьому райху, розкрито гендерну специфіку Голокосту.

Монографія голландського історика Карела Беркгофа «Жнива розпачу: Життя і смерть в Україні під нацистською владою. Harvest of Despair. Life and Death in Ukraine under Nazi Rule» (К., 2011) присвячена дослідженню повсякденного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941-1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» – Райхскомісаріяту Україна. Будучи прихильником антропологічного підходу, автор наголошує саме «людську» історію, а не політичну чи інституційну, і територіальну, а не національну чи етнічну, і тому не обмежується самими лише українцями, а приділяє належну увагу всім мешканцям краю, зокрема описує геноцид євреїв і ромів, становище росіян і «фольксдойчів», українсько-польський конфлікт на Волині тощо.

Саме сьогодні необхідно зрозуміти, що війна, терор, нацизм, голокост – це вселюдська трагедія, а не тільки трагедія того народу, країни, на яких спрямоване це зло. Скільки б не змінювалось поколінь на землі, вони повинні знати, які втрати понесли учасники Другої світової війни, якою ціною була здобута перемога над фашистською Німеччиною.

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини