Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Американський професор провів тренінг із медіаграмотності на факультеті журналістики

Американський професор провів тренінг із медіаграмотності на факультеті журналістики

Американський професор провів тренінг із медіаграмотності на факультеті журналістики
22.06.2018 10:24 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики освітній процес міжнародні зв’язки

Днями професор Східно-Іллінойського університету Девід Грекон провів тренінг із медіаграмотності для студентів факультетів журналістики та іноземної філології. Пан Грекон – стипендіат дослідницької програми імені Фулбрайта, він викладав рік у Прикарпатському національному університет імені Василя Стефаника, а до Запорізького національного університету завітав у рамках двох проектів з американістики і медіаграмотності, що реалізовуються за сприяння Посольства США в Україні на факультетах іноземної філології та журналістики.

Першого дня доктор Грекон зі студентами обговорив базові концепти медіаграмотності та методи маніпуляції. Студенти більше дізналися про монополію на мас-медіа в США та її вплив на місцеві ЗМІ. Учасників тренінгу здивувало те, що між українським та американським суспільствами  багато спільного: нестача альтернативних ЗМІ, корупція, задоволення і репрезентація інтересів власника.

Акцент другого дня був на темі критичного мислення та критичного ставлення до власних медіа. “Легко критикувати пропаганду на російських телеканалах, але важче помічати подібне на власних”, – зазначив американський викладач.

Під кінець студенти почали більше розпитувати про життя в Сполучених Штатах, соціальні тенденції та репрезентацію України в місцевих медіа.

Зустріч завершилася купою фото та домовленістю поширювати знання з медіаграмотності й створювати власні альтернативні медіа.

 

Наргіза Шкроботько,

факультет журналістики

 

Схожі новини