Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті розпочала роботу Літня школа з кар’єрного розвитку молодих науковців

У Запорізькому національному університеті розпочала роботу Літня школа з кар’єрного розвитку молодих науковців

У Запорізькому національному університеті розпочала роботу Літня школа з кар’єрного розвитку молодих науковців
22.06.2018 10:27 Все Головні новини

22 червня розпочала свою роботу Літня школа з кар'єрного розвитку ЗНУ, участь у якій взяли близько сорока науково-педагогічних і наукових працівників закладів вищої освіти, наукових установ, співробітників структурних підрозділів вишів, аспірантів, магістрів більш ніж з двадцяти наукових установ.

Організатором цього заходу виступило керівництво Запорізького національного університету. Серед учасників Літньої школи науковці ЗНУ, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного авіаційного університету, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Українського католицького університету, Національного університету «Львівська політехніка», Одеської національної академії харчових технологій, Національного авіаційного університету, Інституту проблем кріобіології та кріомедицини НАН України, Запорізького державного медичного університету, Запорізького національного технічного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Таврійського державного агротехнологічного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Запорізької загальноосвітньої школи № 65.

Учасників Літньої школи привітав ректор Запорізького національного університету Микола Фролов, який розповів про здобутки вишу та його розвиток у напрямку європейського регіонального університету, курс на підтримку молодих вчених як активної частини академічної спільноти, розвиток системи аспірантури і докторантури. Микола Олександрович висловив переконання, що перебування у Запорізькому національному університеті стане для кожного з учасників Літньої школи часом нових відкриттів і творчого поступу.

Відкриваючи захід, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов відзначив широке різноманіття актуальної і важливої проблематики  доповідей, лекцій і тренінгів, яка стосується критичного мислення, академічної мобільності, наукового університетського середовища, грантової і проектної діяльності, міжнародних стандартів та етики наукових досліджень, академічної доброчесності, публікації наукових робіт у рейтингових виданнях, що є дуже важливим в умовах глобалізованого світу. Також він побажав учасникам отримати практичний досвід, нові знання, широке коло знайомств і контактів та продемонструвати креативність і творчість.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук відзначив, що проведення Літньої школи має стати щорічним заходом наукової комунікації, а університет готовий створювати всі умови для плідного спілкування молодих дослідників.

Із лекцією на тему «Критичне мислення – «страдиварі» пізнавального процесу?» виступив доктор педагогічних наук, професор кафедри історії України ЗНУ Сергій Терно, який є одним з викладачів курсу «Критичне мислення для освітян» на Prometheus.  Він розповів учасникам зустрічі про різну філософію освіти, особливості роботи з аспірантами, а також про результативність і основні ідеї курсу «Критичне мислення для освітян». Наприклад,  що таке «мислення троля» (зміна думки, позиції, безпринципна філософія), як трактують визначення «критичне мислення» різні науковці (форма цивілізаційного спору, навчання мудрості, ціннісне мислення), що таке мудрість, рефлексія, які існують напрямки критичного мислення, який зв’язок між цінностями та культурами, які є цінності (модерні, традиційні, цінності самовиживання та цінності самовираження) та їх вплив на рівень розвитку країн. Так, на його думку, критичне мислення – це ціннісне мислення, а одним з напрямків критичного мислення є обґрунтування будь-якої ідеї, яка відповідає логіці, цінностям і фактам.

Зазначимо, що захід відбуватиметься упродовж трьох днів до 24 червня. За цей час учасники можуть взяти участь в інтенсивних заняттях у формі тренінгів, лекціях-дискусіях, майстер-класах. Загалом, тематика тренінгів є досить різноманітною, а саме: «Етика наукового дослідження: як уникнути помилок» (Володимир Бахрушин), Тренінг з антиплагіатної перевірки наукових текстів (Андрій Сідляренко), «Міжнародні стандарти конкурентних досліджень: тренди, доброчесність, стратегічний менеджмент» (Катерина Сіріньок-Долгарьова), «Як написати першокласну статтю: три кроки до публікації у рейтингових наукових виданнях» (Володимир Сарабєєв), «Інноваційна людина, інноваційний університет, інноваційне суспільство» (Вікторія Меняйло), «Наука без кордонів: академічна мобільність для науковців», «Міжнародні проекти у галузі освіти: від проблеми до ідеї» (Олена Тупахіна), «Становлення науковця в університетському середовищі: виклики і перспективи» (Юрій Каганов).

Також для учасників запланована екскурсія на о.Хортиця, а по завершенню роботи Літньої Школи з кар'єрного розвитку ЗНУ учасники  отримають сертифікати.

Фотозвіти першого дня роботи Літньої школи за посиланнями:

https://www.facebook.com/yuriy.kaganov/media_set?set=a.1719081838139606.1073741832.100001134191805&type=3

https://www.facebook.com/yuriy.kaganov/media_set?set=a.1719272831453840&type=3

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2079779152051467