
Днями завершився цикл роботи супервізійних груп, який проводила для фахівців Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Лариса Спіцина.
Упродовж останніх трьох місяців для фахівців Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели шість супервізійних груп. Вони входили до циклу супервізійної роботи за європейською моделлю, що впроваджується наразі в Україні в форматі проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Псіхосоціальна підтримка і робота з конфліктами».
У європейській моделі супервізії, здійснюваної на основі професійних стандартів Європейської Асоціації Супервізії ANSE, супервізор – це незалежний фахівець, запрошений в організацію. Супервізія, своєю чергою, – це форма консультування з професійних відносин, спрямована на поліпшення якості комунікацій та співробітництва в професійній галузі, форма професійної підтримки в галузі допоміжних професій, у бізнесі, у психологічній та психотерапевтичній практиці.
У процесі групової роботи Лариса Спіцина як супервизор із групою фахівців центру вирішувала завдання створення умов для конструктивного професійного спілкування, що передбачає опрацювання та вирішення проблем учасників супервізійний групи, пошук і усвідомлення ресурсів із питань
- профілактики професійного вигорання співробітників організації, здійснення емоційної підтримки;
- рішення проблемних, конфліктних ситуацій у залежності від поточних потреб організації; пошуків найкращого рішення на даний момент;
- покращення якості професійної діяльності, перш за все, за рахунок розвитку професійних і соціально-психологічних компетенцій співробітників організацій.
Супервізійна підтримка співробітників, груп, команд та організацій на основі методології ANSE тільки починає втілюватися в професійне життя українських організацій, але вже отримує тільки позитивні відгуки і визнання великої потреби в ній організацій, яким пощастило апробувати цей потужний ресурс і долучитися до можливості супервізійної підтримки (за даним проектом – у трьох регіонах України).
Обговорюючи результати і перспективи роботи з системою супервізійної підтримки, доцент Лариса Спіцина і керівництво центру запланували проведення циклу супервізійної роботи з групою керівників центру вже в осінній період цього року.
Факультет соціальної педагогіки та психології