Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Стипендіальна комісія ЗНУ затвердила кількість стипендіатів на наступний семестр

Стипендіальна комісія ЗНУ затвердила кількість стипендіатів на наступний семестр

Стипендіальна комісія ЗНУ затвердила кількість стипендіатів на наступний семестр
02.07.2018 10:21 Все Головні новини Стипендіальна комісія засідання

Днями в ЗНУ провели засідання стипендіальної комісії, на яких були затверджені пропозиції стипендіальних комісій факультетів щодо переліку студентів, що мають отримувати стипендії за результатами літньої сесії 2017-2018 навчального року. На розгляд учасників зібрання були представлені цифри стосовно видатків, які будуть спрямовані на виплати стипендій різним категоріям студентів (доповідач: головний бухгалтер відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Оксана Арістова), затверджений ліміт стипендіатів університету (керівник навчального відділу Людмила Нестеренко) та перелік тих студентів, які мають право на соціальні стипендії (помічник ректора Наталія Воронова). Окремо були ухвалені протоколи стипендіальних комісій коледжів ЗНУ.

За інформацією головного бухгалтера Оксани Арістової, обсяг загального стипендіального фонду для ЗНУ, затверджений МОН України на період липня-серпня поточного року, становить 759400 грн. На сьогодні розмір академічної стипендії для студентів ЗВО ІІІ-ІV ступенів акредитації – 1300 грн, академічної стипендії за особливі успіхи в навчанні – 1892 грн, підвищеної академічної стипендії – 1660 грн, а така стипендія з урахуванням особливих успіхів у навчанні становить 2416 грн. Нагадаємо, що право на отримання підвищеної стипендії мають студенти бакалаврату та магістратури, які навчаються за освітніми програмами «Середня освіта (математика, інформатика)», «Біологія», «Фізика», «Прикладна фізика», «Математика».

Головний бухгалтер також повідомила, що залишок стипендіального фонду на липень-серпень (після здійснення виплат академічних стипендій та індексацій до них) надає можливість виплатити стипендії за особливі успіхи у навчанні 75% тих студентів, хто має не менше 90 балів у рейтингу. Стипендіальна комісія підтримала цю пропозицію.

У вересні обсяги фінансування з урахуванням індексації будуть переглянуті.

Керівник навчального відділу Людмила Нестеренко, своєю чергою, представила ліміт стипендіатів університету, який затвердила Вчена рада ЗНУ на попередньому засіданні. Ліміт визначено згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання стипендіального забезпечення» від 28.12.2016 року № 1050, відповідно до якої його обсяг не повинен перевищувати 45% від кількості тих, хто навчається за бюджетною формою. Таких у ЗНУ на 1 липня 2018 року – 1355 студентів. Тож кількість тих, хто відповідно до лімітів факультетів, курсів і спеціальностей має право отримувати стипендії, складає 540 осіб. Окрім цього, рішенням стипендіальної комісії в рамках стипендіального фонду було додатково призначено ще 13 стипендій. Таким чином, затверджена кількість студентів факультетів, які будуть отримувати академічні стипендії в наступному семестрі, складає 553 особи по університету.

Помічник ректора Наталія Воронова надала перелік студентів, які мають право на отримання соціальної стипендії. Це 340 студентів вишу, серед яких – діти-сироти, діти шахтарів, діти учасників АТО, а також самі учасники АТО, діти з обмеженими фізичними можливостями та інші. Проте даний вид стипендіальних виплат отримуватимуть лише ті з них, хто увійшов до рейтингових списків.

Насамкінець засідання стипендіальна комісія вишу затвердила протоколи засідань стипендіальних комісій факультетів. Керівники стипендіальної комісії відповіли на запитання представників студентської ради стосовно стипендіального забезпечення.

Про результати роботи стипендіальних комісій доповіли також директори коледжів ЗНУ – Економіко-правничого і Торгового – Олена Грибанова і Олександр Олійник. Розмір мінімальної академічної стипендії для студентів коледжів складає на сьогодні 980 грн, додатково 446 грн отримуватимуть ті, хто має особливі успіхи в навчанні.

За результатами літньої сесії стипендії отримуватимуть 84 студенти ЕПК, із них 9 матимуть підвищені стипендії за особливі успіхи в навчанні. Відповідно й 49 студентів Торгового коледжу отримають академічну стипендію, а 3 із них призначена стипендія за особливі успіхи.

Рейтинги студентів оприлюднюються на сайтах факультетів ЗНУ та коледжів.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини