Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у святкування 25-річчя діяльності в Україні Гете-інституту

09.07.2018 13:14 Все Головні новини Університет Гете-інститут міжнародні зв’язки

Днями в Києві відбулися урочистості з нагоди святкування 25 років діяльності в Україні німецького культурного центру Гете-інституту (Goethe-Institut). Варто відзначити, що вже упродовж кількох років на базі вишу успішно функціонує Запорізького відділення Гете-інституту, під керівництвом доцента Юлії Романенко. Тож представники вишу під керівництвом проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука, завітали на цю важливу для українського культурного й освітянського простору подію.

Під час урочистої частини заходу до присутніх із привітальними словами звернулися Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної республіки Німеччини в Україні Ернст Райхель і директор Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер. Вони відзначили, що Гете-інститут в Україні є одним із найбільших культурних німецьких центрів у Східній Європі. Почесні гості свята підкреслили, що в Україні існує великий інтерес до німецької мови і культури: за останні 25 років мовні курси при Гете-інституті відвідали понад 80 тисяч слухачів. Також цей культурний центр реалізував понад 20 тисяч проектів у галузі культури і освіти: виставки й семінари, кінофестивалі і музичні концерти, театральні вистави та зустрічі українських і німецьких культурних діячів.

При цьому під час святкування пролунали щирі слова подяки на адресу кращих регіональних відділень інституту, зокрема Запорізького відділення, що функціонує на базі Запорізького національного університету. Адже воно вже багато років впевнено входить до трійки кращих представництв Гете-інституту в нашій країні.

Після завершення офіційної частини відбулася розмова проректора Геннадія Васильчука і директора Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер. Зокрема, її цікавили досягнення Гете-інституту в ЗНУ, його сьогодення й перспективи подальшого розвитку. Так, директор Goethe-Institut схвалила прагнення вишу до зміцнення матеріально-технічної бази, зокрема й цього мовно-культурного центру й прагнення представників університету до залучення більшої кількості слухачів для вивчення німецької мови. Вона пообіцяла від імені керівництва інституції допомогу в технічному обладнанні ще однієї аудиторії, яку в ЗНУ планують відвести для розширення Гете-інституту.

Таміла Тарасенко