Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В університеті тривають ремонтні роботи й облаштування території студмістечка

В університеті тривають ремонтні роботи й облаштування території студмістечка

В університеті тривають ремонтні роботи й облаштування території студмістечка
09.07.2018 15:24 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Адміністративно-господарська частина ЗНУ ремонти благоустрій територій

Серед пріоритетів керівництва ЗНУ – створення комфортних умов для навчання студентів та роботи викладачів і співробітників вишу, зміцнення його матеріально-технічної бази, модернізація аудиторного фонду, впорядкування університетської території. Ці питання перебувають на особистому контролі ректора ЗНУ Миколи Фролова. Крім того, перед співробітниками вишу влітку ще стоїть важливе завдання підготувати будівлі й території ЗВО до нового навчального року.

На останньому в 2017-2018 навчальному році засіданні Вченої ради університету проректор з АГР Сергій Кушнір доповів про підготовку матеріально-технічної бази вишу до нового навчального семестру. Він вказав на масштабні ремонтні роботи, які здійснюються майже безперервно протягом усього року, проте їхній найбільший обсяг припадає саме на літній період.

Це – ремонти в навчальних аудиторіях, кабінетах та інших приміщеннях корпусів вишу. А також оснащення новою технікою та забезпечення новітніми програмними продуктами, мультимедійними засобами навчання тощо. У рамках проваджуваних у ЗНУ енергоощадних технологій були згадані: заміна ламп, лічильників, утеплення, встановлення нових металопластикових вікон і дверей в аудиторіях та будівлях, застосування автоматизованої системи теплозабезпечення і постійний енргоаудит усіх господарських об’єктів університету, зокрема гуртожитків, біостанції-профілакторію на о. Хортиця тощо.

Про хід ремонтно-будівельних робіт, які сьогодні тривають на території університету, розповідає також головний інженер АГЧ Валентин Моцак. Усі роботи в корпусах ЗНУ проходять згідно з попередньо узгодженим планом.

Саме зараз відбуваються комплексні ремонтні роботи в аудиторії № 61 навчального корпусу № 1. Вона повністю переобладнується під залу засідань спеціалізованої вченої ради. Серед робіт, які тут здійснюються: заміна системи електропроводки, встановлення навісної стелі із світлодіодною панеллю тощо. Насамкінець приміщення буде обладнано комп’ютерною, звуковою та проектною мультимедійною технікою.

Паралельно з цим здійснюється заміна водостічної системи на будівлі цього корпусу, встановлюються труби більшого діаметру, що передбачає більшу пропускну можливість для відведення дощових вод.

У навчальному корпусі № 2 продовжують встановлювати нові металопластикові вікна та двері, склопакети тощо в аудиторіях, зокрема на другому поверсі, в приміщенні наукової бібліотеки. Також у стані ремонту знаходиться навчальна аудиторія № 414, яка до нового навчального року буде обладнана мультимедійною апаратурою.

У навчальному корпусі № 6 тривають ремонтні роботи на четвертому поверсі, де розташовується факультет менеджменту. Тут продовжують працювати співробітники підрядної організації: встановлені нові аудиторні та коридорні вікна, двері, підлога вкрита лінолеумом, відремонтовані та пофарбовані у рожевий колір стіни приміщень, встановлено навісні стелі «Армстронг». Відбувається заміна системи опалення та водопостачання: встановлюються нові енергоефективні радіатори, пластикові трубопроводи. Уже відремонтовано коридор та певну частину аудиторій на поверсі, проте декотрі з них ще знаходяться на етапі ремонту.

Увесь аудиторний фонд ЗНУ після проведення літніх робіт буде готовий до початку навчального року. Загалом багато аудиторій укомплектовуватимуть новими меблями та новітньою технікою. За підготовку даного сектору вишу до нового навчального року відповідають проректор з АГР Сергій Кушнір, головний інженер АГЧ Валентин Моцак, керівник навчального відділу Людмила Нестеренко, завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталія Кириченко та декани факультетів. За технічне й програмне забезпечення, підготовку серверу, комп’ютерних класів, автоматизованої системи управління до навчального року відповідають також начальник відділу технічних засобів навчання АГЧ Олександр Осадчий, керівник центру інформаційних систем та комп’ютерних технологій Руслана Шевченко.

Окрім іншого, фахівцями АГЧ здійснюється підготовка проекту для переобладнання аудиторії № 214 у навчальному корпусі № 3. Проводять ремонт ґанку навчального корпусу № 8, а от сходинки до входу у Спортивно-оздоровчий комплекс ЗНУ вже відремонтовані й готові до експлуатації. У навчальному корпусі № 5 триває заміна 11 вікон в аудиторіях та службових приміщеннях. Усі ремонтно-будівельні роботи здійснюються силами рембудгрупи АГЧ ЗНУ та співробітниками підрядних організацій.

Завершуються масштабні ремонтні роботи з модернізації зовнішніх бокових стін будівлі комбінату громадського харчування університету. Нагадаємо, що кілька років назад уже було здійснено оновлення фасаду їдальні. Водночас із цим відбуваються роботи із благоустрою прилеглих територій: вимощено нові сходинки уздовж стіни будівлі, встановлено підпорну стінку на майданчику між КГХ та студентським гуртожитком № 4. Сюди завезено кілька машин нового родючого ґрунту, а наступного року заплановано облаштувати клумбу.

Наразі розпочинається зовнішній ремонт системи водогону, який постачає воду у навчальний корпус № 1 (між корпусом та СОК ЗНУ). Незабаром продовжать заміну трубопроводу – вже третього стояка – водопостачання холодної та гарячої води, каналізації у студентському гуртожитку № 3. А біля гуртожитку № 4 будуть здійснюватися роботи із заміни труб зовнішньої каналізації (35-40 м).

Планується також здійснити заміну водопровідних труб у будівлі СОК ЗНУ. А з метою переобладнання водогону біля його корпусу зараз готується проект.

Тривають заходи з енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів в університеті. У корпусах та гуртожитках встановлені енергозаощадні лампи та світлодіодні світильники, працюють автоматизовані системи контролю за енерговикористанням, у тому числі у корпусі біостанції-профілакторію на о. Хортиця. Продовжується встановлення енергоефективних вікон, дверей та склопакетів, радіаторів опалення тощо. Здійснюють також роботи з підготовки університету до опалювального періоду та забезпечення фінансування.

Протягом усього літнього сезону відбувається і роботи з благоустрою територій студмістечка, у яких беруть участь співробітники корпусів, які працюють під керівництвом коменданта Армена Мхітаряна, та студенти. Забезпечуватимуть виконання робіт із підготовки гуртожитків співробітники АГЧ, а організацію поселення студентів - помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова, начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко та інші.

Перевірку готовності університету до початку 2018-2019 навчального року до кінця серпня здійснить робоча група ректорату, до складу якої увійдуть перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор з АГР Сергій Кушнір та декани факультетів.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини