Нещодавно в Українському католицькому університеті в м. Львові відбувся міжнародний конгрес «The Image of the Self» (Образ Себе) (MAG 2018 Annual Convention), у рамках якого зібралися 490 учасників із більш ніж 20 країн світу.
Співорганізаторами наукового зібрання стали: The International Association for the Humanities – MAG, the Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies (ASEEES) and Program ‘Scientific Lviv’ by Lviv City Council (Фундація «Відкрите Суспільство», Міжнародний фонд відродження, Корпорація Карнегі в Нью-Йорку, Програма «Львів Науковий», Львівська міська рада та Асоціація Слов’янських, Східно-Європейських та Євразійських Студій (ASEEES).
Історичний факультет Запорізького національного університету на заході представляв кандидат історичних наук Сергій Білівненко.
Завдяки тревел-гранту Міжнародної асоціації гуманітаріїв, науковець отримав змогу представити власні наукові напрацювання та ознайомитися з роботами закордонних колег у галузі вивчення самопрезентації різних соціальних та етнічних груп, практик дослідження проблемних питань історії Східної Європи, теоретичного осмислення історичного процесу. Знаковою стороною конгресу стало об’єднання зусиль представників різних гуманітарних галузей: істориків, архітекторів, мистецтвознавців, лінгвістів, політологів, соціологів, фахівців із антропології у вивченні Центральної та Східної Європи.
Сергій Білівненко в перший день Конгресу виступив із доповіддю “«Свій» на Дніпрі: ідентифікаційні маркери жителів придніпровських сіл”, що була презентована на секції «Природні ландшафти Придніпров’я: історична пам’ять та самоідентифікація українців».
Дискутантом на сесії виступив відомий американський дослідник ріки Дніпра та екології України Roman Cybriwsky, Temple University (USA). Він відзначив високий рівень джерельної бази дослідження, що ґрунтується на матеріалах щорічних етнографічних експедицій історичного факультету Запорізького національного університету.
В останній день Конгресу Сергій Білівненко вже сам виступив в ролі дискутанта на секції «Самопрезентація етнічних та релігійних меншин на українських землях Російської імперії».
Конгрес став майданчиком для полікультурної комунікації та планування нових міжнародних проектів, що є вагомою частиною діяльності історичного факультету.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2105334669495915
Історичний факультет