Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші втретє втілили в життя німецько-український проект «Літня школа блогерів та громадських журналістів»

У виші втретє втілили в життя німецько-український проект «Літня школа блогерів та громадських журналістів»

У виші втретє втілили в життя німецько-український проект «Літня школа блогерів та громадських журналістів»
30.07.2018 12:53 Все Головні новини Факультети Журналістики Літня школа блогери громадські журналісти

21-29 липня у Запорізькому національному університеті тривала "Літня школа блогерів та громадських журналістів". Тут зібралися учасники різного віку (16-25 років), різного фаху (журналісти, філологи, перекладачі, юристи, історики, психологи тощо) та з різних населених пунктів (Запоріжжя, Одеса, Харків, Миколаїв, Дніпро). Менторами були: Артем Бабак, журналіст Transparency International, Україна; Дмитро Бондар, лінійний продюсер телеканалу UA, Рівне; Володимир Торбіч, головний редактор АЖР «Четверта Влада».

Упродовж 9 днів учасники на теорії та практиці навчалися азам журналістики. Перший день був присвячений журналістській етиці, професійним стандартам та основним елементам тексту (заголовок, лід). На другий день навчалися правильно фотографувати, кожен опанував правило третин, золотого перетину та трикутників. Темою третього дня була цифрова безпека та двофазна аутентифікація. На четвертий день було проведено лекцію на тему «Доступ до публічної інформації» та обговорення Закону України «Про інформацію». П’ятий день – створення свого власного сайту, а ще – скайп з Денисом Бігусом, ведучим програми «Наші гроші». Шостий, і, найцікавіший, на думку учасників, день – пов’язаний зі зйомкою та монтажем відео. Сьомий та восьмий день журналісти та блогери провели створюючи свої проекти. Це і відео, і фото, і інфографіка. Дев’ятий, день – день показу проектів, вибір переможців, нагородження та видача сертифікатів.

Усього було 6 проектів : «Кічкас – найдепресивніший район міста», «Насилля в родині», «Недоречна реклама», «Сонячні діти», «Як легко придбати алкоголь неповнолітнім», «Життя учасників АТО після повернення додому».  Переміг проект «Сонячні діти»: історія про 15-річного хлопчика з міста Оріхова. Дитину, яка попри усі перешкоди, живе та радіє життю: ходить до школи, працює, малює, танцює, пише вірші. Переможці цього медіа-проекту отримали у подарунок моноподи, а найактивніші учасники, які щодня у Фейсбук постили цікаві записи зі Школи та фотографії - отримали карти пам’яті.

До речі, за час тренінгу були цікаві екскурсії : на телеканал«UA:Zапоріжжя» та прогулянка на річному трамвайчику вздовж Хортиці. А в останній день «Літньої школи» для молоді влаштували прощальну вечірку в ресторані «Луізіана». Обов’язковою умовою участі стало проживання в хостелі, в кімнаті мешкали по 4-6 людей. Снідали учасники в хостелі, а обідали й вечеряли – у суші-барі «Токi».

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2139154006113981

 

Радченко Яна, учасниця Школи

Схожі новини