Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучилися до заходів із міжнародної програми «Рівність заради безпеки»

Представники ЗНУ долучилися до заходів із міжнародної програми «Рівність заради безпеки»

Представники ЗНУ долучилися до заходів із міжнародної програми «Рівність заради безпеки»
09.08.2018 11:17 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології

Дев’ятого серпня в Запоріжжі розпочалася робота триденного тренінгу за проектом «Рівність заради безпеки». Цей проект присвяченого тому, як «жінки просувають зміни, відновлення миру і запобігання конфліктам на регіональному рівні в Україні». На захід «Локалізація НДП 1325: комунікації та ефективне планування», організований Українським жіночим фондом, завітали представники місцевих і регіональних органів влади, громадських організацій і благодійних фондів, а також закладів освіти. Запорізький національний університет на тренінгу представляла, зокрема керівник Центру Гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології, радник з гендерних питань заступника голови ЗОДА з гуманітарних питань Тетяна Голованова та інші фахівці Запорізького національного університету.

Запорізька область стала однією з п’яти регіонів України (крім неї задіяні Вінницька, Дніпропетровська, Луганська та Хмельницька області), у яких реалізується пілотний проект «Рівність заради безпеки». Його мета – сприяти участі жінок у процесах відновлення миру та запобігання конфліктам. Для цього його організатори прагнуть надавати підтримку місцевим органам влади та громадським організаціям під час розробки. Реалізації та моніторингу впровадження регіональних та місцевих планів дій із виконання Національного плану дій із виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

Саме про це йшлося у презентації проекту, яку організували для присутніх експерт із моніторингу й оцінки Українського жіночого фонду Тетяна Горяча й координатор Проекту в Запорізькій області Анна Сайтарли.

Своєю чергою, експерт із комунікації та розбудови коаліції Ганна Шевченко в перший день роботи тренінгу закликала присутніх на заході об’єднати зусилля заради досягнення спільної мети й консолідувати зусилля заради реалізації обласного плану дій 1325, ухваленого Запорізькою обласною державною адміністрацією.

Під час тренінгу Ганна Шевченко відзначила, що її приємно вразила громадянська активність мешканців Запорізької області, велика кількість різноманітних громадських організацій, робота яких присвячена правозахисній діяльності, допомозі соціально вразливих категорій населення, попередження дискримінації за гендерною ознакою тощо.

Зокрема, неабияку цікавість в учасників й організаторів заходу викликала презентація діяльності Центру гендерної освіти ЗНУ. Тетяна Голованова, розповідаючи про діяльність Центру, зокрема наголосила, що вже двічі поспіль – у 2017 і 2018 роках – Гендерний форум, що проходив на базі факультету СПП Запорізького національного університету, був присвячений сучасним соціальним проблемам і шляхам їх подолання на регіональному рівні. Так, Гендерний форум-2018 був присвячений темі: «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні». Цей захід зібрав посадовців міського й обласного рівнів, науковців ЗНУ, до кола інтересу яких входить гендерний дискурс, психологів-практиків, соціальних педагогів і представників громадських організацій, а також студентів Запорізького національного університету – представників різних факультетів.

Крім того, діяльність Центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ побудована за допомогою практичної моделі діалогу між науковими осередками гендерної освіти, громадськими організаціями, місцевою владою, засобами масових комунікацій. Саме тому Тетяна Петрівна висловила сподівання на цьому тренінгу знайти нових однодумців, яких би об’єднала спільна мета: відновлення миру і запобігання конфліктам на регіональному рівні в Україні шляхом залучення до вирішення цієї проблеми жінок.

Попереду в учасників тренінгу – ще два дні напруженої роботи. Під керівництвом експертів із локалізації Національного плану дій із виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» Олени Суслової, Анастасії Неньки й Наталії Орлової вони обговорять місцеві приклади ситуацій, які потребують реагування за допомогою НПД 1325, оцінять виклики, успіхи й перспективи, спираючись на міжнародний досвід тощо. Також йтиметься про складання ефективного плану діяльності коаліції, координацію, фахову підготовку кадрів тощо.

Завершиться робота тренінгу презентацією грантової програми для організацій-учасниць коаліції.